13-й у черзі, але не за значенням

29

Досі принц Едуард був у тіні своїх братів. Зі сходженням на престол короля Карла ситуація змінюється: якщо спочатку все більше і більше була його дружина Софі, то тепер зростає і його значення.

 

Принц Едуард: 13-й у черзі, але не за значенням

«Великий невідомий» у колі королівської сім’ї все більше набуває популярності. Для принца Едуарда не останню роль відіграв візит до Берліна. Адже молодший брат короля Карла III має зіграти особливу роль реорганізації королівської сім’ї. У свої 59 років принц Едуард, герцог Единбурзький, як нещодавно став називатися його офіційним титулом, є одним із наймолодших представників королівської родини. На 15 років молодший за Чарльза і на 18 років старший за спадкоємця престолу принца Вільяма, Едвард є важливою сполучною ланкою між королівськими поколіннями в нинішніх потрясіннях.

Довгий час він був насамперед дитиною у сім’ї, членом фракції «все ще тут». Його вважали людиною без особливих прикмет, нудною. Скандалів – ніяких, за винятком одного промаху кілька років тому. Тоді продюсерська компанія Едварда опублікувала кадри з фільму про його племінника Вільяма в університетські роки – хоча палац домовився з бульварною пресою про повагу до приватного життя майбутнього короля.

13-й у черзі на престол

Едуард став 13-м у черзі на престол. ЗМІ повідомляли, що Чарльз ставився до молодшого як до «нижчої королівської особи». Крім того, в очах громадськості його випередила його дружина герцогиня Софі, яка заслужила на повагу своєї свекрухи королеви Єлизавети II великою самовідданістю і стала однією з найпомітніших королівських осіб.

Але тепер Едвард затребуваний. Третій скандальний брат Ендрю непопулярний через свою участь у скандалі зі зловживаннями і склав із себе королівські обов’язки. Молодший син Чарльза принц Гаррі з дружиною герцогинею Меган добровільно покинув королівську родину і посварився з королем та спадкоємцем престолу.

Читайте також:  США посилили обмеження на постачання мікросхем до Китаю

Едвард вважається представником молодого покоління

Таким чином, залишилося не так багато королівських осіб. З 74-річним главою держави, королевою Каміллою (75 років) та сестрою Чарльза принцесою Анною (72 роки), можна сміливо сказати, що ці три авторитетні постаті вже далеко за межами пенсійного віку. Залишаються Вільям (40 років) із дружиною принцесою Кейт (41 рік), а також Едвард та Софі (58 років) – представники молодого покоління. Daily Mail, газета, дружня до королівської родини, вже назвала квартет «нової Fab Four». Цей термін колись використовувався для опису Вільяма, Кейт, Гаррі та Меган до розколу.

На коронації Чарльза Вільям та Едвард з’явилися зі своїми сім’ями – у Единбургів є дочка леді Луїза Віндзор (19 років) та син Джеймс (15 років), який прийняв титул графа Вессекса від свого батька – у затишній єдності. Через кілька днів подружжя влаштувало вечірку в саду Букінгемського палацу, на якій Кейт і Софі з’явилися в сукнях, що поєднуються за кольором. «Чотири королівські роди поділяють десятиліття завзятої праці та відданості боргу», – написала газета Mail про «впливову четвірку».

Дружина Софі вважається довіреною особою Кейт

Софі вважається довіреною особою Кейт, яка допомагала їй знайти свій шлях у королівській родині після весілля з Вільямом у 2011 році. Обидві жінки мають схоже походження: жодна з них не походить із знатних сімей – Софі навіть походить із середнього класу – і вважаються прагматичними та стоїчними. Едвард, зі свого боку, може запропонувати Вільяму надійну підтримку його шляху до трону після відходу брата Гаррі.

Нещодавно відданість Едварда була нарешті винагороджена. Ще 1999 року його батько принц Філіп пообіцяв йому, що одного дня він стане герцогом Единбурзьким. У березні цей час нарешті настав, і Чарльз передав своєму братові титул, який королева-консорт носила до смерті. Едвард брав на себе дедалі більше обов’язків Філіпа, і тепер він офіційно носить участь премії герцога Единбурзького. У рамках цієї міжнародної молодіжної програми Едвард вшановуватиме учасників у Берліні.

Читайте також:  AfD не є проблемою у президії парламенту

Чарльз та Камілла були гостями Німеччини наприкінці березня.

Таким чином, він став уже другим королівським гостем протягом двох місяців, що відвідав Німеччину. Наприкінці березня Чарльз та Камілла перебували там із державним візитом. Однак у нової уваги є й свої мінуси, що Едвард, можливо, нещодавно помітив. На фотографіях він виглядав худшим, ніж раніше. ЗМІ та соціальні мережі відразу почали будувати здогади. Невже стрес доконав Едварда? Чи не дошкуляє його конфлікт усередині королівської родини? Швидше за все, у майбутньому таких історій буде дедалі більше. Ласкаво просимо до першого ряду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я