Goldman Sachs спрогнозував ціни на нафту 2023-го

21

Аналітики назвали три чинники, які впливатимуть на зростання вартості чорного золота.

Ціни на нафту 2023-го знову зростуть вище 100 доларів за барель.  Фото: Zukiman Mohamad / Pexels.com

Ціни на нафту в 2023 спрогнозували експерти одного з найбільших у світі інвестиційних банків Goldman Sachs. Вони вважають, що вже у квітні вартість «чорного золота» зросте до 115 доларів за барель.

Прогноз нафти: 115 доларів за барель і вище

Ціни на нафту в 2023 можуть підскочити до 115 доларів за барель, оскільки відразу кілька факторів вказують на скорочення пропозиції в найближчому майбутньому, сказав глава відділу досліджень сировинних товарів Goldman Sachs Джефф Каррі.

«У 2023 році ми матимемо досить напружену ситуацію з поставками, яка, на нашу думку, створить значний потенціал зростання [цен]. Вони можуть досягти 115 доларів за барель уже до квітня», – сказав Джефф Каррі.

Він нагадав, що США спустошили свої стратегічні запаси. Це означає, що наступного року Вашингтон не зможе насичувати ринок нафтою для врегулювання цін. Крім того, наприкінці 2022 року вступає заборона Євросоюзу на російську нафту. Все це може призвести до скорочення пропозиції на світовому ринку та зростання цін на викопне паливо.

«Наш прогноз щодо нафти — 115 доларів за барель у першому кварталі. Але є ризик ще більшого зростання», – сказав Каррі.

Чому зросли ціни на нафту

Нагадаємо, ціни на нафту піднялися вище за 100 доларів після вторгнення Росії в Україну. Західні санкції проти Москви призвели до скорочення постачання.

Ф’ючерси на нафту міжнародної марки Brent підскочили на 20,7% з початку року і зараз торгуються на рівні 93,81 долара за барель. Американська WTI за той же період зросла на 16,9% – до 87,34 долара за барель.

Читайте також:  Восьмирічна дитина загинула після нападу палестинця в Єрусалимі

Група країн-виробників нафти ОПЕК+, до якої входять і Росія, оголосила на початку жовтня про скорочення видобутку на 2 мільйони барелів на день. Аналітики очікують, що це також призведе до зростання цін у майбутньому, оскільки позначиться на пропозиції на світовому ринку.

У картелі зазначили, що прагнуть накопичити надлишки на випадок, якщо глобальна рецесія призведе до падіння попиту. Багато інвесторів стурбовані уповільненням темпів зростання в Китаї, другий за величиною економіки у світі, де влада поступово повертає коронавірусні обмеження.

«Офіційна причина скорочення видобутку ОПЕК — побоювання з приводу рецесії. Дозвольте мені нагадати вам, що 90% керівників компаній в Америці схильні погодитися з ними», — сказав Каррі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я