Жорсткі дебати про термін служби атомних електростанцій

39

Три атомні електростанції, що залишилися, повинні продовжити роботу до 15 квітня. А після цього? ВДП наполягає на створенні експертної комісії з енергетичної безпеки.

 

Жорсткі дебати про термін служби атомних електростанцій

Перед Хрещенськими зборами ВДП лідер парламентської фракції Крістіан Дюрр повторив вимогу про створення експертної комісії для ухвалення рішення про продовження терміну служби ядерних установок. “Не можна допустити, щоб ми замінили, так би мовити, CO2-нейтральні електростанції, наприклад, виключно вугільними”, – сказав Дюрр в ефірі радіостанції Deutschlandfunk. Він сказав, що це питання енергетичної безпеки та досягнення цілей щодо захисту клімату. Розгорілися жорсткі дебати.

Таким чином, лідер парламентської групи підтримав федерального міністра транспорту та колегу по партії Фолькера Віссінга, який нещодавно закликав до створення експертної комісії. Генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай нещодавно закликав збільшити термін служби атомних електростанцій. «Зрештою, йдеться не про політику партії. Я абсолютно точно знаю, що «зелені» мають великі проблеми з ядерною енергією», – сказав Дюрр. «Але зрештою йдеться про забезпечення надійності поставок у Німеччині та про те, щоб у нас була енергія за доступними цінами».

Жорсткі дебати: мінюст теж проти позиції Шольца

Марк Бушманн (СвДП), федеральний міністр юстиції, висловив аналогічну думку в інтерв’ю щотижневій газеті Die Zeit. «Ми знаходимося в зовсім іншій ситуації, ніж два роки тому. Коли змінюється світ, має змінюватись і політика», – сказав Бушманн. Наразі федеральний уряд збирає дані про стабільність енергосистем, сказав він. «Коли у вас є ці факти, ви маєте ухвалити раціональне рішення. Зрештою, не може бути, щоб з такого центрального питання результат було визначено до того, як ви дізнаєтесь дані».

Після того як канцлер Олаф Шольц (СДПН) поставив крапку, федеральний уряд вирішив, що три атомні електростанції, що залишилися, повинні продовжувати працювати до 15 квітня. Після цього використання атомної енергії у Німеччині має припинитися.

Читайте також:  Обов'язкова військова служба поки не допоможе бундесверу

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я