“На межі” – школи вимагають більшої підтримки

30

Представники гімназій закликають до додаткової підтримки через велику кількість ухвалених українських учнів. «Ми не можемо чекати півтора року, доки у статистиці з’явиться нова кількість учнів, і ми зможемо найняти більше вчителів», – сказав голова Федеральної конференції директорів гімназій Арнд Нідермеллер газеті Deutsche Presse-Agentur. Ресурси потрібно надавати швидше.

“Робота шкіл з інтеграції суспільства величезна, вчителі виконують свої завдання з повною віддачею – і знаходяться на межі”, – сказала Сюзанна Лін-Кліцінг, голова Асоціації німецьких філологів, яка представляє вчителів гімназій.

Обидві асоціації спільно опитали директорів більш як 350 гімназій у восьми федеральних землях. Опитування проводилося онлайн у листопаді-грудні 2022 року серед 356 директорів шкіл у Баден-Вюртемберзі, Баварії, Берліні, Бранденбурзі, Нижній Саксонії, Рейнланд-Пфальці, Мекленбурзі-Передній Померанії та Саарі. Стає ясно, що багато шкіл борються зі мізерними ресурсами в умовах ситуації.

Хоча половина респондентів, які прийняли українських учнів, заявили, що для їхнього навчання було найнято додатковий персонал, це не стосується іншої половини. Проте з другою половиною справа була інакша.

Трохи менш ніж в одній із п’яти шкіл із українськими учнями (19%) вчителі, які працюють неповний робочий день, збільшили кількість годин. Вчителі, які вийшли на пенсію, повернулися на роботу трохи менше ніж вісім відсотків цих шкіл. Однак явна більшість (68% у сільській місцевості, 63% у міській) все ж таки вважає, що в цілому нині не вдається набрати достатню кількість працівників для роботи.

«Пропозиція вчителів залишається недостатньою. Щоб вчителі у школах могли протриматися весь наступний рік, нам терміново потрібні найкращі умови праці та менше навантаження», – сказав Лін-Кліцінг. Нині слід збільшувати розмір навчальних груп. Крім того, вона закликала до того, щоб «на додаток до вчителів, які продовжують добре та ретельно готуватися, були підготовлені відмінні бічні кандидати після здобуття кваліфікації».

Читайте також:  США не виключають можливості воєнних дій проти Ірану

Подальші результати опитування директорів шкіл:

– 88% середніх шкіл прийняли учнів із України; близько третини з них – до 10, ще третина – до 20 нових учнів. 16% шкіл навіть прийняли до 30 дітей та підлітків з України.

– 40 відсотків сказали, що вони б прийняли учнів, якби це означало перевищення звичайного розміру класу. 60 відсотків не роблять цього.

– більшість шкіл (58%) провели прийом без додаткових підготовчих занять, тобто. без занять, у яких прийняті учні спочатку вивчають німецьку мову.

– Лише 37% гімназій приходять до висновку, що учнів було визначено до школи відповідного типу відповідно до їхніх здібностей. Шістдесят три відсотки опитаних директорів шкіл вважають інакше.

Згідно з останніми даними Постійної конференції міністрів освіти та культури земель Федеративної Республіки Німеччина (KMK), перед Різдвом у школах Німеччини було зареєстровано 202 343 учні з України. Після початку агресивної війни Росії проти сусідньої країни навесні їхня кількість різко зросла. На початку цього навчального року кількість учнів знову значно зросла за рахунок нових реєстрацій. З кінця осені це число встановилося на рівні близько 200 тисяч.

Землі щотижня повідомляють дані у КМК. Досі найбільше українських учнів було розміщено у Північному Рейні-Вестфалії (38 151), Баварії (29 405) та Баден-Вюртемберзі (28 549). Загалом у Німеччині налічується близько одинадцяти мільйонів учнів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я