Згідно з звітом, оборонні підприємства отримують менше прибутку

9

Україна, Близький Схід – в умовах воєн та конфліктів країни всього світу хочуть купувати зброю та боєприпаси. Оборонні компанії важко рятуються від замовлень – і все одно стикаються з проблемою.

Військові – Згідно зі звітом, оборонні підприємства отримують менше прибутку

Доходи 100 найбільших оборонних компаній світу скоротилися, незважаючи на війну в Україні. Згідно з доповіддю, опублікованою стокгольмським інститутом дослідження проблем світу Sipri, у 2022 році вони склали 597 мільярдів доларів (близько 543,4 мільярда євро), що відповідає зниженню на 3,5 відсотка порівняно з попереднім роком. Це з проблемами з пропускною спроможністю. У той же час компанії отримали значно більше замовлень. Тому Sipri очікує значного зростання прибутку найближчими роками.

Найбільший внесок у зниження виручки зробили компанії у США та Росії. За даними Sipri, сукупний виторг американських оборонних компаній склав 302 мільярди доларів. Це відповідає зниженню на 7,9 відсотка. Російські компанії зіштовхнулися із падінням на 12 відсотків. На відміну від них, чотири німецькі компанії зі списку Sipri – Rheinmetall, ThyssenKrupp, Hensoldt та Diehl – ​​повідомили про зростання в середньому на 1,1 відсотка. Для трансєвропейських компаній, таких як Airbus, Sipri підрахувала дохід 19,7 мільярда доларів і зростання на 9,6 відсотка. Компанії в Ізраїлі, Туреччині та Південній Кореї також зафіксували вищі доходи.

Сіпрі пояснив, що вторгнення Росії в Україну та напруженість у світі призвели до того, що попит на зброю та оборонне обладнання у 2022 році різко зросте. Однак нині у компаній надто мало потужностей. “Багато оборонних компаній зіткнулися з перешкодами при переведенні виробництва на високоінтенсивні бойові дії”, – говорить експерт із озброєнь Sipri Люсі Беру-Судро.

Читайте також:  Війна проти України: ситуація на 18 червня

Збільшення доходів німецьких оборонних компаній

У Північній Америці та Європі багато компаній тривалий час не могли розширити своє виробництво. Вони мали труднощі з цим ще до війни в Україні. Деякі з невиконаних замовлень належать саме до цього часу. Крім того, існує нестача сировини, зростаюча інфляція та наслідки пандемії коронавірусу для ланцюжків постачання та кадрової ситуації. Замовлення, отримані у 2022 році, ймовірно, не будуть відображені у балансових звітах компаній ще два-три роки, каже дослідник Sipri Нан Тянь.

2022 року війна в Україні практично не вплине на доходи найбільших оборонних компаній США. Вони досі виконували замовлення, отримані до війни. Наприклад, General Dynamics – єдина приватна компанія у США, яка виготовляє 155-міліметрові снаряди, які масово випускаються в Україні. Проте компанія зафіксувала падіння доходів на 5,6% у 2022 році і пояснила, що тільки зараз бачить ознаки зростання попиту. Компанія Lockheed Martin, що спеціалізується на ракетах, має портфель замовлень на суму 150 мільярдів доларів, але зафіксувала падіння доходів на 8,9 відсотка і не очікує короткострокового зростання доходів через війну в Україні через тривалі виробничі цикли.

Проте німецькі оборонні компанії зафіксували зростання виручки. Вони отримали 9,1 мільярда доларів, і лише ThyssenKrupp зафіксувала зниження. Доходи Airbus від оборонної промисловості зросли трохи менш ніж на 1,7 мільярда і становили 12 мільярдів доларів. Це збільшення становило 17 відсотків.

Компанії на Близькому Сході та в Східній Азії виявилися краще підготовлені до зростання попиту. Ізраїльська оборонна компанія Rafael, турецька Baykar та південнокорейська Hyundai Rotem повідомили про зростання доходів, переважно за рахунок замовлень з Європи. У Baykar вони навіть зросли на 94 відсотки. Турецькі компанії також виграли від постачання зброї на Близький Схід.

Читайте також:  Майк Джонсон зміг зробити неймовірне

Небагато даних від російських компаній

«Компанії в Китаї, Індії, Японії та на Тайвані отримали вигоду від державних інвестицій, що продовжуються, у військову модернізацію, – каже експерт Sipri Сяо Лян. Такі компанії зазвичай мають розвинену мережу місцевих постачальників і тому можуть пом'якшити перебої у глобальному ланцюжку поставок та швидше реагувати на додаткові замовлення». Rafael також має завод у Німеччині.

Загалом, за даними Sipri, доходи 100 найбільших оборонних компаній світу у 2022 році, незважаючи на зниження, все ще значно вищі, ніж у 2015 році, коли інститут вперше включив китайські компанії до свого списку 100 найбільших. Найбільшою групою, як і раніше, залишаються американські компанії, 42 з яких увійшли до списку і забезпечили 51 відсоток загальної виручки. Китайські компанії посіли друге місце, повідомивши про зростання виручки на 2,7 відсотка до 108 мільярдів доларів, що становить 18 відсотків загальної виручки.

За словами Сіпрі, даних щодо російських компаній практично немає. У результаті 2022 року до списку потрапили лише дві з них. Вони зафіксували падіння виторгу на 12 відсотків до 20,8 мільярда доларів. Як основні причини Сіпрі назвав високу інфляцію та скорочення експорту російської зброї. Крім того, компанії працюють над оборонними запасами радянської доби, що не так добре сплачується.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :