Зеленський виступив на саміті ЛАД

71

Україна хоче звільнити ще більше окупованих земель. Щоб мобілізувати необхідні ресурси, Зеленський спочатку летить через усю Європу, а тепер і через увесь світ. Новини з першого погляду.

 

Війна проти України: Зеленський виступив на саміті ЛАД

Посилення санкцій проти Росії, дискусії про нову допомогу зброєю та дипломатія подорожей: у ці вихідні буде взято курс на ще більшу підтримку України в агресивній війні Росії. Після поїздки Європою президент Володимир Зеленський у п’ятницю виступив на саміті Ліги арабських держав (ЛАД) у Саудівській Аравії. Потім він домагатиметься додаткової допомоги на саміті провідних демократичних економічних держав (G7) у Японії.

Велика сімка обмежує торгівлю алмазами з Росією

Група 7 (США, Канада, Великобританія, Франція, Італія, Японія, Німеччина та ЄС) на початку своєї зустрічі у Хіросімі домовилася обмежити торгівлю алмазами з Росії. Росія вважається найбільшим у світі виробником необроблених алмазів. Доходи у 2021 році склали чотири мільярди євро. ЄС досі не обмежував торгівлю, переважно через протидію алмазних центрів у Бельгії.

Складна дискусія про винищувачів

Дискусія між Зеленським та G7 про постачання винищувачів західного дизайну, швидше за все, не буде легкою. Канцлер Олаф Шольц також скептично налаштований. Як поведуться США, неясно. Вони відіграють ключову роль. Україні потрібні винищувачі F16 американського виробництва Будь-який експорт в Україну – навіть із запасів союзників – має бути схвалений Вашингтоном.

Зеленський вперше на Лізі арабських держав

Ця частина дипломатії подорожей також є важливою для Зеленського. Багато арабських країн переважно підтримують добрі відносини з Росією і прагнуть нейтралітету у війні в Україні. «На жаль, деякі у світі і тут, у вашому колі, заплющують на це очі», – сказав Зеленський у Джідді. Він сказав, що деякі учасники саміту «мають інший погляд на війну в нашій країні та називають її конфліктом».

Читайте також:  "Україна вже використовує касетні боєприпаси"

Арабські дипломати заявили, що цей візит дає змогу поговорити про вирішення проблеми. Також можуть бути обговорені шляхи започаткування прямих переговорів між Москвою та Києвом. Саудівська Аравія кілька разів пропонувала виступити посередником.

Зеленський похвалив війська за захист України

Після успіхів українських військ під Бахмутом на сході України Зеленський похвалив своїх солдатів. Він сказав, що військово-повітряні сили та протиповітряна оборона також зробили «відмінну роботу».

Нові російські авіаудари по Україні

Цього разу українські ППО не змогли перехопити усі російські безпілотники та ракети. Три крилаті ракети та шість безпілотників вразили ціль, йдеться у заяві ВВС. Військові не надали подробиць про місця поразки.

Напад на залізничну лінію з наслідками для російського флоту

Передбачувана атака на важливу залізничну лінію на анексованому Росією українському півострові Крим також має наслідки для Чорноморського флоту Росії, за даними британських спецслужб. Це єдине залізничне сполучення з портом Севастополь, де базується флот, повідомило Міністерство оборони Великобританії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я