Зеленський висловив солідарність із Ізраїлем

7

Україна, яка зазнала нападу з боку Росії, демонструє солідарність із Ізраїлем. Водночас, президент Зеленський у Києві продовжує розраховувати на допомогу Заходу у своїй оборонній боротьбі. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Зеленський висловив солідарність із Ізраїлем

Війна в Україні: Зеленський висловив солідарність із Ізраїлем

Президент України Володимир Зеленський висловив солідарність з Ізраїлем та закликав до спільної боротьби з терором перед агресивною війною Росії в його країні та кривавим насильством в Ізраїлі.

«Терор відкрив надто багато фронтів проти людства: війна в Україні, війна на Близькому Сході, жахлива дестабілізація в Африці», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні, яке транслюється з Києва. «І наступного тижня ми разом із нашими партнерами працюватимемо над забезпеченням світової єдності у боротьбі з терором», – сказав Зеленський.

«Заплановано декілька міжнародних заходів. Як завжди, українська позиція виступатиме за єдність та спільні дії».

Зеленський не назвав конкретних дат, однак у середу та четвер у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів оборони країн НАТО. На зустрічі також обговорюватиметься питання щодо подальшої військової підтримки України у її боротьбі з російським вторгненням.

Україна сподівається, що Захід не послабить своєї підтримки країни, яка перебуває під ударом Росії. Останнім часом розмови про допомогу велися, наприклад, у США та інших країнах. Крім того, значна частина міжнародної солідарності зараз спрямована проти Ізраїлю.

Україна запевняє Ізраїль у солідарності

Зеленський висловив солідарність із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху та наголосив на праві країни на самооборону. Президент, який сам має єврейське коріння, також підтвердив загибель двох українських громадян в Ізраїлі внаслідок атак ХАМАС. Українські військовослужбовці випустили відеоролики на підтримку ізраїльських солдатів.

Читайте також:  Війна в Україні 16 лютого

Торкнувшись ситуації у своїй країні, Зеленський ще раз похвалив захисників України. «І сьогодні, сьогодні я хочу подякувати всім нашим людям, які рятують життя, які роблять все для того, щоб не було терору», – сказав він.

У неділю українська влада знову звинуватила російських зловмисників у масованому терорі проти мирного населення. Декілька людей загинули або отримали поранення внаслідок російських обстрілів.

Україна вже майже 20 місяців веде оборонну боротьбу з російським настанням, спираючись на військову допомогу Заходу.

Під час свого контрнаступу, який триває вже кілька місяців, київські збройні сили хочуть звільнити окуповані Росією райони областей:

  • Херсонській;
  • Запорізькій;
  • Луганській;
  • Донецькій.

Крім того, країна хоче повернути собі чорноморський півострів Крим, який вже був анексований Росією у 2014 році.

Що буде важливо у понеділок

Збройні сили України продовжують боротьбу за визволення своїх територій на півдні та сході країни. Водночас російські війська ведуть наступ на кількох ділянках фронту з метою закріплення своїх позицій та захоплення нових територій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я