“Зелені” вимагають безкоштовного квитка для школярів

12

«Нарешті настав час для небюрократичної свободи проїзду до школи для всіх учнів Баварії», – заявила у понеділок у Мюнхені лідер парламентської групи Катаріна Шульце.

 

“Зелені” вимагають безкоштовного квитка для школярів

Парламентські «зелені» Баварії вимагають безплатного квитка до Німеччини для всіх школярів Вільної держави. «Нарешті настав час для небюрократичної свободи проїзду до школи для всіх учнів Баварії», – заявила у понеділок у Мюнхені лідер парламентської групи Катаріна Шульце.

За розрахунками парламентської групи, реалізація закону спричинить додаткові витрати у розмірі близько 131 мільйона євро, але принесе масове скорочення бюрократії та більшу освітню справедливість.

За словами Шульце, вже існує так званий закон про звільнення від витрат на шкільні поїздки, але він не заслуговує на таку назву, оскільки не поширюється ні на всіх учнів, ні на всі школи. Наприклад, з часів правління Едмунда Штойбера (ХСС) усі учні, починаючи з одинадцятого класу, звільняються від плати за проїзд, а постанова поширюється лише на поїздки до найближчої школи і лише за довжини шкільного маршруту за два кілометри для початкових шкіл та за три кілометри, починаючи з п’ятого класу – незалежно від того, наскільки небезпечний маршрут. Це зменшить несприятливі умови, особливо у сільській місцевості.

«Зараз настав час зробити це питання справою рук начальника і внести спокій у надто складну систему», підкреслив експерт із освіти «зелених» та віце-президент земельного парламенту Томас Герінг. Але, очевидно, прем’єр-міністр Маркус Зедер (ХСС) не має часу. Проте не лише учні міста та землі виграють від впровадження, а й відповідальні органи влади втратять багато бюрократії через нову постанову.

«Особливо в умовах обмеженого бюджету це було б явним полегшенням для сімей у штаті», – наголосив Шульце. Це матиме той позитивний ефект, що при виборі школи вирішальним фактором буде вже не найнижча транспортна вартість, а мета вибору школи, яка найбільше підходить для дітей». «Ми вважаємо, що настав час вирішити цю проблему прагматично». Це, за його словами, включає безкоштовний шкільний транспорт незалежно від віку, місця проживання та типу школи. За його словами, учні, які ходять до школи пішки або їздять велосипедом, мають отримувати проїзні квитки в Німеччині.

Читайте також:  Бюджетна політика: ВДП закликає "зелених" поступитися

Герінг підкреслив, що наразі Вільна земля Баварія оплачує близько 60% витрат, пов’язаних із квитками на шкільний транспорт, решту беруть на себе муніципалітети. Щоб захистити міста та муніципалітети від додаткових витрат, можна припустити, що держава покриватиме 65%.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я