Перед Ердоганом стоять величезні завдання після перемоги на виборах

8

Після перемоги на президентських виборах у Туреччині перед чинним президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом стоять великі завдання. Із нетерпінням очікується, як результати сьогоднішніх виборів вплинуть на національну валюту, ліру. За останні два роки валюта сильно знецінилася, а інфляція країни становить близько 44 відсотків.

Учора 69-річний Ердоган виграв другий тур виборів у лідера опозиції Кемаля Кілічдароглу (74 роки). Згідно з попередніми результатами виборчої комісії, Ердоган отримав близько 52 відсотків голосів, Кілічдароглу – близько 48 відсотків. Явка виборців становила 85 відсотків.

Після перемоги на виборах в Анкарі Ердоган дотримувався як агресивних, і примирливих тонів. Він звинуватив західні ЗМІ у нагнітанні громадської думки та назвав опозицію терористами. Але він також сказав: Сьогодні ніхто не програв, всі 85 мільйонів жителів Туреччини виграли. Демократія перемогла.

Явне більшість серед виборців у Німеччині

За даними державного інформаційного агентства «Анадолу», у Німеччині проголосували близько 50 відсотків виборців, які мають право голосу. Як і в першому турі, явна більшість із них проголосувала за Ердогана. Після підрахунку близько 95 відсотків скриньок для голосування у Німеччині, чинний президент отримав 67,4 відсотка голосів серед цієї групи виборців, повідомило державне інформаційне агентство Anadolu. Виборчу кампанію загалом було визнано нечесною, частково через домінування уряду у засобах масової інформації.

Ердоган керує Туреччиною вже 20 років. Вперше він став прем’єр-міністром у 2003 році, а потім президентом у 2014 році. Після введення президентської системи в 2018 році він має більшу владу, ніж будь-коли раніше. Є побоювання, що після виборів він правитиме ще більш авторитарно. Туреччина є членом НАТО, підтримує тісні відносини з Росією та Україною, а також є гравцем у сирійській громадянській війні. Відповідно, за виборами також стежили з великою міжнародною увагою.

Читайте також:  "Президенте Байден, у вас є ключ"

Акцент на відновлення після землетрусу

У жовтні Туреччина відзначає 100-річчя від дня заснування своєї республіки. Тому Ердоган говорить про «століття Туреччини». Він пообіцяв подальші інвестиції в оборонну промисловість та інфраструктуру. Одним із його найбільших завдань стане відновлення регіонів, зруйнованих землетрусом. У лютому десятки тисяч людей загинули внаслідок сильних землетрусів на південному сході Туреччини.

Канцлер Олаф Шольц привітав Ердогана з перемогою на виборах та високо оцінив співпрацю. «Німеччина та Туреччина є близькими партнерами та союзниками – у нас також міцні соціальні та економічні зв’язки», – написав учора ввечері у Twitter політик СДПН. “Тепер ми хочемо з новою силою просувати наші спільні питання”.

Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн написала, що і для ЄС, і для Туреччини стратегічно важливо «просувати ці відносини на благо наших народів». Президент США Джо Байден написав у Твіттері, вітаючи Ердогана з переобранням. «Я сподіваюся на продовження спільної роботи як союзників з НАТО з двосторонніх питань та спільних глобальних викликів».

Президент України Володимир Зеленський також привітав Ердогана. Президент Росії Володимир Путін був одним із перших, хто привітав президента Туреччини ще до закінчення підрахунку голосів. Ердоган вважає себе посередником у агресивній війні Росії проти України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг написав у Twitter: «Я з нетерпінням чекаю на продовження нашої спільної роботи та підготовки до саміту НАТО в липні». Туреччина досі блокувала вступ Швеції до НАТО і вимагала поступок боротьби з тероризмом. Спостерігачі очікують, що турецький парламент, де альянс Ердогана має більшість, ратифікує приєднання до саміту НАТО.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я