“Зелені” та “ліві” домовилися про реформу управління

16

За кілька днів до повторних виборів у Берліні СДПН, «зелені» та «ліві» узгодили основні пункти адміністративної реформи – фактично вони домовилися щодо змісту реформи управління.

«Зелені» та «ліві» домовилися про реформу управління

За кілька днів до повторних виборів у Берліні СДПН, «зелені» та «ліві» узгодили основні пункти адміністративної реформи – домовились про реформу управління. Після угоди, досягнутої у коаліції у вихідні, ці питання вирішуватимуться в Сенаті цього вівторка, повідомили у коаліційних колах. Домовленість про реформу управління – суттєвий крок, раніше позиції з багатьох питань здавалися непримиренними.

Згідно з документом, отриманим Deutsche Presse-Agentur, вважається за необхідне більш чіткий розподіл завдань між державним та окружним рівнями із сильними округами. Як важливі моменти також згадуються більш ефективне управління людськими ресурсами, підвищення рівня підготовки фахівців та створення міжвідомчого кадрового резерву на випадок виникнення «вузьких місць» в одному відомстві. Серед інших цілей – підвищення рівня цифровізації. Також буде розглянуто більш швидкі процедури затвердження.

Немає згоди з кількох окремих питань

За даними газети, досі немає згоди щодо кількох окремих питань. Ймовірно, найважливіше з них – це питання, чи має існувати так званий політичний районний офіс. Якщо це станеться, мери районів та міські радники у майбутньому обиратимуться політичною більшістю в районних парламентах – за аналогією із Сенатом. Досі діяла система пропорційного представництва, внаслідок чого різні партії направляють своїх представників у районне відділення, незалежно від так званих Zählgemeinschaften (коаліцій) у районних зборах.

У ході виборчої кампанії майже всі партії поставили собі за мету провести реформи в адміністрації. Проте не в останню чергу «зелені» та СДПН також загострили свої розбіжності з цього питання, тож вирішення спільних наріжних каменів у червоно-зелено-червоному сенаті так незадовго до виборів востаннє опинилося під сумнівом. Комплексна реформа вимагатиме внесення поправок до різних законів, а також до конституції Берліна.

Читайте також:  Проти війни за Україну. Акції у Берліні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я