“Зелені” сперечаються про компроміс ЄС щодо притулку

11

Реформа надання притулку, погоджена міністрами внутрішніх справ країн ЄС, передбачає посилення поводження з мігрантами, які не мають перспектив залишитися в країні.

 

«Зелені» сперечаються про компроміс ЄС щодо притулку

На конференції делегатів у Келі «Зелені» Баден-Вюртемберг провели жорстку дискусію про свою позицію про компроміс ЄС щодо притулку. Прем’єр-міністр Вінфрід Кречманн виступив за ухвалення компромісів, наприклад, щодо надання притулку, з почуття відповідальності за Європу. «Суть Європи – це компроміс», – сказав «зелений» політик приблизно 400 прихильникам партії.

За словами Кречмана, «зелені» можуть вимагати хворобливих компромісів не лише від інших: «Ми також маємо самі вийти зі своєї зони комфорту». Він сказав, що партія має думати не лише про свій менталітет, а й про практичні наслідки політики. Рішення щодо притулку, за його словами, має керуватися питанням: «Чи дійсно Європа розвалюється на частини в даний момент, чи ми можемо знайти хоча б мінімальний компроміс?».

Зелена молодь критикує реформу

Представник «Зеленої молоді» в Баден-Вюртемберг Айя Кркоутлі, навпаки, розкритикувала реформу закону про надання притулку як «наївну чи холодносерцеву». «Реформа закону про надання притулку суперечить принципам «зелених» та ідеалам Європи» – сказала вона. Кркоутлі вважає, що відповідальність за обтяжені біженцями муніципалітети лежить насамперед на федеральному уряді та урядах штатів.

Реформа надання притулку, погоджена міністрами внутрішніх справ країн ЄС, передбачає, зокрема, посилення поводження з мігрантами, які не мають перспектив залишитися в країні. У майбутньому люди з країн, які вважаються безпечними, після перетину кордону прямуватимуть до строго контрольованих установ на умовах, схожих на утримання під вартою – включаючи сім’ї з маленькими дітьми. Там протягом дванадцяти тижнів вони проходитимуть обстеження, щоб з’ясувати, чи мають шанси отримати притулок. Якщо ні, їх негайно відправлять.

Читайте також:  5 цифр для розуміння ситуації у ЄС

Парламент ЄС, який має право голосу під час проведення реформи та вестиме переговори з представниками країн ЄС у найближчі місяці, все ще може наполягати на зміні планів.

У суботу в Келі делегати здебільшого хотіли визначити своїх кандидатів на європейських виборах 2024 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я