СДПН та “зелені” однозначно виступають за нову коаліцію в Бремені

8

У Бремені, найменшій землі Німеччини, СДПН, «зелені» та «ліві» хочуть продовжувати правити разом. Партійні з’їзди погоджуються з цим. Мер Бовеншульте також вирішує незвичайне кадрове питання.

 

СДПН та «зелені» однозначно виступають за нову коаліцію у Бремені

Через вісім тижнів після парламентських виборів у Бремені, нова редакція урядового альянсу «зелених-червоних» наближається до завершення. З’їзди земельних партій СДПН та «зелених» у суботу з великою перевагою голосів затвердили узгоджену коаліційну угоду. Ліва партія планує провести голосування у неділю. Офіційне підписання угоди заплановано на понеділок. У середу (5 липня) Бюргершафт має обрати новий склад Сенату із мером Андреасом Бовеншульте (СДПН) на чолі. Червоно-зелено-червоні керують найменшою федеральною землею з 2019 року.

Нова угода – це «хороший компроміс із чітким соціал-демократичним підписом», сказав Бовеншульте 130 делегатам. «Ми хочемо проводити активну трудову та промислову політику». Він сказав, що СДПН виступає за сильну економіку та хороші робочі місця; на цій основі можна вирішити такі соціальні завдання, як внутрішня безпека та освіта. «Пріоритетом є забезпечення всіх дітей місцями у дитячих садках», – сказав Бовеншульте.

Проте поступки партнерам відіграли свою роль на партійних конференціях. Багато членів СДПН незадоволені тим, що економічний сенатор Крістіна Фогт (Ліва партія) у майбутньому відповідатиме за порти. “Ми не дозволимо їй забрати у нас наш порт”, – сказав товариш із приморського міста.

Бовеншульте запевнив: «Ми і в цьому сузір’ї матимемо масований вплив на портову політику». Він сказав, що вдалося змусити лівих дотримуватися кабінетної дисципліни щодо порту Енергія. Новий портовий комплекс у Бремерхафені покликаний підтримувати офшорну вітроенергетику та служити центром відновлюваних джерел енергії.

Найбільші заперечення на партійній конференції викликали положення щодо політики щодо лікарень. Партнери з коаліції хочуть централізувати послуги у збитковому бременському лікарняному об’єднанні Geno. Серед іншого, кардіологічний центр національного значення має бути переведений із Клініки зв’язку дер Везер у Клініку Бремен-Мітте. Тим не менш, в результаті більшість голосів було подано за, при невеликій кількості голосів проти і тих, що утрималися.

Читайте також:  Північна Корея після невдалого запуску супутника

На партійній конференції також були названі кадри СДПН для майбутнього уряду землі – починаючи з Бовеншульте як мер і президент сенату. Відповідно до цього, сенатор із внутрішніх справ Ульріх Мойрер продовжить свою роботу, як і сенатор за освітою Саша Каролін Аулепп. Клаудія Шиллінг, нинішній сенатор з портів, очолить департамент із соціальних питань, праці та юстиції.

Озлем Унсал, колишній член СДПН у парламенті землі Шлезвіг-Гольштейн, стане новим сенатором з будівництва. Це викликало внутрішні питання, оскільки Фальк Вагнер, депутат парламенту, був би відповідним кандидатом від Бремена. Проте з ним було б порушено квоту для жінок. Бовеншульте високо оцінив досвід Унсаля у побудові політики у Кілі. На голосуванні він закликав до єдності партії: «Якщо ми хочемо досягти успіху, найважливіша умова – це єдність». Потім Унсал отримав добрий результат в індивідуальному голосуванні.

Сильну підтримку коаліційній угоді надали і «зелені» – незважаючи на те, що партія втратила голоси на виборах 14 травня, і її вплив в альянсі зменшився. Після результатів виборів ми навряд чи могли очікувати, що зможемо закріпити в коаліційній угоді так багато програми зелених», – сказала лідер партії Олександра Верварт. Членами Сенату від «зелених» стануть Бьорн Феккер (фінанси) та Катрін Моосдорф (клімат, навколишнє середовище, наука).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :