СДПН та “зелені” однозначно виступають за нову коаліцію в Бремені

14

У Бремені, найменшій землі Німеччини, СДПН, «зелені» та «ліві» хочуть продовжувати правити разом. Партійні з’їзди погоджуються з цим. Мер Бовеншульте також вирішує незвичайне кадрове питання.

 

СДПН та «зелені» однозначно виступають за нову коаліцію у Бремені

Через вісім тижнів після парламентських виборів у Бремені, нова редакція урядового альянсу «зелених-червоних» наближається до завершення. З’їзди земельних партій СДПН та «зелених» у суботу з великою перевагою голосів затвердили узгоджену коаліційну угоду. Ліва партія планує провести голосування у неділю. Офіційне підписання угоди заплановано на понеділок. У середу (5 липня) Бюргершафт має обрати новий склад Сенату із мером Андреасом Бовеншульте (СДПН) на чолі. Червоно-зелено-червоні керують найменшою федеральною землею з 2019 року.

Нова угода – це «хороший компроміс із чітким соціал-демократичним підписом», сказав Бовеншульте 130 делегатам. «Ми хочемо проводити активну трудову та промислову політику». Він сказав, що СДПН виступає за сильну економіку та хороші робочі місця; на цій основі можна вирішити такі соціальні завдання, як внутрішня безпека та освіта. «Пріоритетом є забезпечення всіх дітей місцями у дитячих садках», – сказав Бовеншульте.

Проте поступки партнерам відіграли свою роль на партійних конференціях. Багато членів СДПН незадоволені тим, що економічний сенатор Крістіна Фогт (Ліва партія) у майбутньому відповідатиме за порти. “Ми не дозволимо їй забрати у нас наш порт”, – сказав товариш із приморського міста.

Бовеншульте запевнив: «Ми і в цьому сузір’ї матимемо масований вплив на портову політику». Він сказав, що вдалося змусити лівих дотримуватися кабінетної дисципліни щодо порту Енергія. Новий портовий комплекс у Бремерхафені покликаний підтримувати офшорну вітроенергетику та служити центром відновлюваних джерел енергії.

Найбільші заперечення на партійній конференції викликали положення щодо політики щодо лікарень. Партнери з коаліції хочуть централізувати послуги у збитковому бременському лікарняному об’єднанні Geno. Серед іншого, кардіологічний центр національного значення має бути переведений із Клініки зв’язку дер Везер у Клініку Бремен-Мітте. Тим не менш, в результаті більшість голосів було подано за, при невеликій кількості голосів проти і тих, що утрималися.

Читайте також:  Франція хоче збільшити військові витрати до 400 мільярдів

На партійній конференції також були названі кадри СДПН для майбутнього уряду землі – починаючи з Бовеншульте як мер і президент сенату. Відповідно до цього, сенатор із внутрішніх справ Ульріх Мойрер продовжить свою роботу, як і сенатор за освітою Саша Каролін Аулепп. Клаудія Шиллінг, нинішній сенатор з портів, очолить департамент із соціальних питань, праці та юстиції.

Озлем Унсал, колишній член СДПН у парламенті землі Шлезвіг-Гольштейн, стане новим сенатором з будівництва. Це викликало внутрішні питання, оскільки Фальк Вагнер, депутат парламенту, був би відповідним кандидатом від Бремена. Проте з ним було б порушено квоту для жінок. Бовеншульте високо оцінив досвід Унсаля у побудові політики у Кілі. На голосуванні він закликав до єдності партії: «Якщо ми хочемо досягти успіху, найважливіша умова – це єдність». Потім Унсал отримав добрий результат в індивідуальному голосуванні.

Сильну підтримку коаліційній угоді надали і «зелені» – незважаючи на те, що партія втратила голоси на виборах 14 травня, і її вплив в альянсі зменшився. Після результатів виборів ми навряд чи могли очікувати, що зможемо закріпити в коаліційній угоді так багато програми зелених», – сказала лідер партії Олександра Верварт. Членами Сенату від «зелених» стануть Бьорн Феккер (фінанси) та Катрін Моосдорф (клімат, навколишнє середовище, наука).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я