“Зелені” домагаються більш ранньої відмови від бурого вугілля та на сході

24

Для Рейнського вугільного родовища на заході Німеччини вже існує угода про те, що поступова відмова від використання вугілля відбудеться у 2030 році. Наразі планується здійснити це і на сході.

 

«Зелені» домагаються більш ранньої відмови від бурого вугілля та на сході

Парламентська група «зелених» у Бундестазі прагне якнайшвидшої відмови від вугілля до 2030 року також на сході країни. У проекті резолюції для закритого засідання парламентської групи наступного тижня йдеться про те, що це «необхідний крок для досягнення кліматичних цілей». Першими про це повідомили ARD «Hauptstadtstudio» та «Süddeutsche Zeitung». Парламентська група проводить засідання у Веймарі з вівторка по четвер.

На думку газети, більш рання відмова від вугілля не тільки має сенс з погляду кліматичної політики, а й забезпечує безпеку планування та інвестицій для місцевого населення та регіонів з урахуванням нових розробок. Припущення, що вугільна енергетика буде економічно життєздатною до 2038 року, застаріло.

У коаліційній угоді СДПН, «зелені» та ВДП домовилися «в ідеалі» перенести фазу відмови від вугілля на вісім років уперед до 2030 року. Це вже було узгоджено восени для вугільних родовищ Рейну на заході країни. Наступним кроком, за словами лідера фракції «зелених» Катарини Дроге, стане перенесення фази відмови від бурого вугілля на сході країни. Міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) також висловився за це, але запевнив, що це має бути узгоджено на основі консенсусу.

Без бурого вугілля: яка альтернатива?

У постраждалих федеральних землях Бранденбург, Саксонія та Саксонія-Анхальт більш ранній вихід розглядається критично. Чи підуть на це партнери зі світлофору – СДПН та ВДП – питання відкрите.

Як альтернатива електростанціям, які працюють на бурому вугіллі, у документі парламентської групи «зелених» йдеться про «газові електростанції, готові до використання водню», тобто електростанції, які можуть виробляти електроенергію спочатку на газі, а потім і на водні. Передбачається, що східна Німеччина стане регіоном-виробником зеленого водню. «Там, де сьогодні ще спалюється буре вугілля, можна використати досвід та мережеву інфраструктуру. Це забезпечить незліченну кількість робочих місць у секторі електростанцій».

Читайте також:  Нового комісара поліції звинуватили у кумівстві

Великі надії покладаються на водень, що виробляється з відновлюваних джерел енергії у межах енергетичного переходу. У майбутньому він також може бути використаний для виробництва електроенергії. Проте в даний час енергоносій, що отримується із «зеленої» електрики, дефіцитний та доріг.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я