Штайнмаєр відвідує німецьких солдатів в Естонії

20

Минулого року федеральний президент об’їхав майже весь східний фланг НАТО. Однієї країни не вистачало: Естонії. Зараз Франк-Вальтер Штайнмайєр надолужує втрачене.

Штайнмаєр відвідує німецьких солдатів в Естонії

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр у середу прибув із візитом до Естонії. На авіабазі Емарі він хоче дізнатися про місію ВПС Німеччини щодо моніторингу та захисту повітряного простору над країнами Балтії.

6 березня ВПС Німеччини та Великобританії спільно взяли на себе так зване повітряне патрулювання Балтики. Тепер вони виконують польоти у складі змішаних ескадрилій. Це означає, що так звана рота попередження, яка піднімається у повітря, коли невідомі літаки наближаються до повітряного простору Балтії без сигналу транспондера чи радіоконтакту, складається з одного німецького та одного британського винищувача Eurofighter.

Штайнмаєр уже випробував, як це виглядає на практиці, на підльоті до Емарі. Оскільки спільно діючі ВПС повинні двічі на день проводити навчальну тривогу, того дня вони просто тренувалися на Airbus A319, який доставив Штайнмайєра з Берліна до Естонії. Один німецький та один британський літак сіли на праве крило Airbus та супроводжували його до посадки.

Спостереження за повітряним простором

Німеччина бере участь у спостереженні за повітряним простором із серпня минулого року. За даними Люфтваффе, з того часу її винищувачі Eurofighter здійснили 28 бойових вильотів та ідентифікували російські військові літаки над Балтійським морем – востаннє лише у вівторок. В даний час тут розміщено близько 150 німецьких солдатів і три винищувачі Eurofighter. Ще три літаки надано британцями.

Пізніше Штайнмаєр планує зустрітися в столиці Таллінна з Аларом Карісом, президентом Естонії, яка є партнером ЄС та НАТО. Він нагородить колишнього президента Керсті Кальюлайд Федеральним хрестом за нагороди. Наприкінці візиту цього четверга заплановано сніданок з прем’єр-міністром Каєю Каллас, яка наразі веде коаліційні переговори після перемоги на виборах її ліберальної партії економічних реформ.

Читайте також:  Хіросіма пам'ятає американську атомну бомбу

Великий прихильник України

Під час політичних переговорів центральною темою буде російська агресивна війна в Україні та її наслідки. Каллас вважається одним із найзатятіших прихильників України в Європі. Під її керівництвом Естонія передала Україні більше одного відсотка свого економічного виробництва як військову допомогу. Країна, в якій проживає лише близько 1,3 мільйона людей, прийняла понад 60 тисяч біженців. Каллас також закликає зміцнити східний фланг Нато. Естонія, яка трохи менша за німецьку землю Нижня Саксонія, має кордон з Росією на сході протяжністю близько 300 кілометрів.

Минулого року Штайнмаєр вже відвідав дві інші балтійські країни – Латвію та Литву, а також низку інших країн на східному фланзі НАТО. Там Німеччина посіяла сумніви у своїй надійності як партнера альянсу своєю спочатку нерішучою допомогою Україні, на яку напала Росія. Цьому також сприяло приєднання Німеччини до газопроводу «Північний потік – 2». Штайнмайєр завжди наголошував, що на Німеччину можна покластися. Вона виконає свої союзницькі зобов’язання без жодних «якщо» та «але».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я