Байден хоче підвищити податки для багатих та корпорацій

18

Президент США Джо Байден хоче підвищити податки на корпорації та надбагатих. У бюджетній пропозиції уряду, опублікованій у четвер, серед іншого, планується, що люди з активами понад 100 мільйонів доларів США мають сплачувати мінімальний податок у розмірі 25%.

Нинішні податкові правила допускають величезні лазівки – багато найбагатших американців платять нижчі податкові ставки, ніж сім’ї середнього класу, йдеться в документі. Планується подальше підвищення податків корпорації. Вважається, що у такому вигляді законопроект навряд чи пройде через Конгрес.

Бюджет також включає номінальне збільшення видатків на Міністерство оборони до рекордних 842 мільярдів доларів. Як повідомив Білий дім у понеділок, це номінальне збільшення на 3,2 відсотки порівняно з бюджетом на 2022 рік, що означає, що високу інфляцію ще не враховано. Також включено понад 6 мільярдів доларів на підтримку України, оборонного альянсу Нато та європейських держав-партнерів.

Стеля боргу досягнуто

Проект передбачає загальні витрати близько 6,9 трильйона доларів. Таким чином, дефіцит бюджету становитиме близько 1,8 трильйона доларів – більше, ніж очікувалося. Проект є першим кроком на шляху до важких переговорів щодо бюджету, які зазвичай затягуються на місяці. Право ухвалення бюджету належить Конгресу. Проте демократи втратили свою більшість у Палаті представників на проміжних виборах у листопаді минулого року. Це означає, що законопроект не має шансів бути прийнятим у його нинішній формі.

Однак він, швидше за все, ще більше підігріє суперечку щодо підвищення стелі боргу. У США Конгрес встановлює стелю боргу через нерегулярні проміжки часу і таким чином визначає скільки грошей уряд може позичати. Тим часом поточна стеля боргу вже досягнута, і Казначейство змушене використовувати резерви. Серед республіканців у Палаті представників деякі прихильники жорсткої лінії блокують це питання. Без підвищення стелі дефолт неминучий.

Читайте також:  Пожежі в Західній Канаді – 29 000 осіб евакуйовано

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я