Росія продовжує термін обов’язкової військової служби

26

Російська влада, ймовірно, готується розширити призов до армії для зміцнення збройних сил, повідомляють британські спецслужби. 13 березня до нижньої палати російського парламенту було внесено законопроект, який передбачає у майбутньому заклик чоловіків віком від 21 до 30 років, а не від 18 до 27 років, як зараз, повідомило Міністерство оборони Великобританії. «Очікується, що законопроект буде ухвалений і набуде чинності у січні 2024 року», – заявили у Лондоні.

У Росії призов на термінову службу проводиться двічі на рік із радянських часів. «Офіційно Росія продовжує усувати призовників від участі в операціях в Україні, хоча, принаймні, сотні, ймовірно, були спрямовані на службу – з помилки влади або після примусу до підписання контрактів», – пише британське міністерство.

За даними спецслужб, зараз багато молодих людей віком від 18 до 27 років подають заяви на звільнення від обов’язкової військової служби, вказуючи, що вони навчаються у вищих навчальних закладах. Тепер влада, швидше за все, змінить віковий діапазон, щоб збільшити кількість військовослужбовців, йдеться у повідомленні. «Навіть якщо Росія продовжить утримуватися від використання призовників у війні, додаткові призовники дозволять отримати більше професійних солдатів для участі в бойових діях».

З моменту початку агресивної війни Росії проти України Міністерство оборони Великобританії щодня публікує оновлену інформацію про хід війни, посилаючись на дані розвідки. Це спосіб британського уряду протистояти російському наративу та тримати союзників у вузді. Москва звинувачує Лондон у дезінформаційній кампанії.

Читайте також:  Фрідріх Мерц про події навколо Фонду захисту клімату МВ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я