Москва пов’язує продовження угоди щодо зерна з вимогами

27

Росія пов’язує свою згоду на продовження зернових угод з Україною з вимогами зняти західні обмеження на експорт власних сільськогосподарських товарів. «Якщо Вашингтон, Брюссель та Лондон справді зацікавлені у продовженні експорту продовольства з України морем, у них є два місяці, щоб за допомогою ООН вивести весь ланцюжок операцій, пов’язаних з російським сільськогосподарським експортом, з-під дії санкцій», – заявив у Нью -Йорк представник Москви в ООН Василь Небензя. Загалом він поставив під сумнів можливість нового продовження угоди.

Почавши агресивну війну проти України, Росія серед іншого блокувала своїм військовим флотом чорноморські порти України, припинивши тим самим експорт зерна. Оскільки Україна є одним із найбільших у світі експортерів продовольства, ціни на продукти харчування на світових ринках зросли, і водночас виникли побоювання щодо голоду у найбідніших країнах. Потім, влітку 2022 року, за посередництва ООН та Туреччини було досягнуто згоди про відновлення експорту зерна. Угода, спочатку укладена на 120 днів, восени була подовжена ще на 120 днів, а тепер – ще на 60 днів. Інакше термін його дії минув би цієї неділі.

Росія, яка також є одним із найбільших у світі експортерів зерна, вимагає натомість послаблення західних санкцій проти власного сільськогосподарського сектору. Продовольство не входить до списку санкцій. Однак санкції обмежують можливості навантаження та страхування судів загалом і, таким чином, опосередковано впливають на сільськогосподарський сектор. Перешкоджання експорту російського продовольства і добрив негативно позначається на країнах, що розвиваються, сказав Небензя.

.

Читайте також:  Основні бойові танки Leopard, Abrams та Challenger

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я