Паус хоче зменшити неоподатковувану допомогу

22

У суперечці між «зеленими» та ВДП щодо фінансування запланованої базової допомоги на дитину міністр у справах сім’ї Ліза Паус запропонувала знизити розмір допомоги на дитину. «Це абсурд, що багаті сім’ї отримують набагато більше полегшення за рахунок дитячої допомоги, ніж бідніші сім’ї, які отримують лише допомогу на дитину», – заявила політик «зелених» в інтерв’ю газеті «Neue Osnabrücker Zeitung».

Міністр висловився за зниження неоподатковуваної допомоги та використання отриманих додаткових податкових надходжень для фінансування частини базової дитячої допомоги. “Це було б проривом, щоб нарешті усунути цю несправедливість у системі”, – сказала вона.

Передісторія полягає у складному регулюванні податкової системи Німеччини: наразі батьки отримують від держави 250 євро на дитину на місяць. Паралельно з цим існують так звані дитячі посібники. При розрахунку податків вони вираховуються з доходу, щоб зменшити податковий тягар.

Як здійснюється взаємозалік?

Податкова інспекція автоматично визначає, що вигідніше для батьків – дитяча допомога або допомога, що не оподатковується. Якщо це допомога, то вони зачитуються в рахунок вже виплаченої дитячої допомоги. Від цього виграють високодохідники: їхня економія на податках більша, ніж сума виплаченої дитячої допомоги.

Коаліція «світлофора» домовилася об’єднати допомогу від дитячої допомоги та надбавки на дитину до фінансової підтримки шкільних поїздок у базову дитячу допомогу та в майбутньому охопити допомогою більше осіб, які мають на це право. Питання про те, чи це має означати фінансове збільшення на мільярди, є спірним, особливо між «зеленими» і ВДП. Паус заявив про потребу у дванадцяти мільярдах євро.

.

Читайте також:  Поліція у Лютцераті знімає активістів з даху зали засідань

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я