Зелене світло для електронного рецепту та цифрової карти пацієнта

7

Електронні рецепти та цифрові карти пацієнтів мають стати стандартом з наступного року. Для цього коаліційний уряд ухвалив новий закон у Бундестазі. Міністр охорони здоров'я Лаутербах висловив своє задоволення.

Новий закон – Зелене світло для електронного рецепту та цифрової карти пацієнта – Лаутербах оцінив «квантовий стрибок для Німеччини»

Після довгих років затримок електронні рецепти та цифрові карти пацієнтів мають увійти у повсякденний побут. Це передбачено законом, ухваленим коаліційним урядом у четвер . Згідно із законопроектом, електронні рецепти мають стати стандартними та обов'язковими для практики на початку 2024 року. На початку 2025 року всі люди, які мають обов'язкове медичне страхування, повинні отримувати електронні файли з даними про стан здоров'я, такими як висновки та результати лабораторних досліджень, якщо вони не відмовляться від цього. У майбутньому також стане можливим використання об'єднаних медичних даних для досліджень.

Міністр Карл Лаутербах (СДПН) розповів про квантовому стрибку, за допомогою якого Німеччина має нарешті наздогнати цифровізацію у сфері охорони здоров'я. Досі важливі дані були розподілені по серверах практик та лікарень, де пацієнти лікувалися у минулому. “Так більше продовжуватися не повинно”. Нові правила принесуть конкретну користь пацієнтам. Можливості лікарів із лікування будуть розширені.

Лаутербах про електронні рецепти: «Прорив у дослідженнях для покращення лікування»

Згідно із законом, до 15 січня 2025 року лікарняні каси мають завести електронне досьє на всіх людей, які мають обов'язкове медичне страхування, якщо вони не заперечують цього. Це досьє має стати пам'яттю персональних даних та супроводжувати пацієнта протягом усього його життя у всіх лікарів. Доступ до електронного досьє буде можливим за дотримання певних правил ідентифікації через додатки медичного страхування. У 2021 році ця послуга вже була введена як додаткова, але досі практично не використовувалася.

Читайте також:  Проти закриття салонів краси протестують жінки Кабула

Електронні рецепти вже давно доступні в аптеках замість звичних рожевих паперових листків. Наразі закон зобов'язує лікарів виписувати рецепти в електронному вигляді з 1 січня 2024 року. Другий закон дозволить об'єднати дані з різних джерел, таких як регістри онкологічних захворювань та медичні страхові компанії, у центральній точці доступу. Дані мають бути зашифровані (псевдонімізовані). За словами ЛаутербахаЦе стане проривом для наукових досліджень, спрямованих на поліпшення медичного обслуговування.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я