Розгортання турецьких імамів закінчується крок за кроком

7

Розгортання турецьких імамів закінчується крок за кроком

Багато імамів, які читають проповіді в німецьких мечетях, є турецькими державними службовцями. Такий стан речей давно критикується. Наразі досягнуто згоди на користь поступового припинення цієї практики. Натомість проповідників навчатимуть у Німеччині.

Німецький уряд погодив із Туреччиною «дорожню карту» щодо припинення відправлення імамів до Німеччини. Це питання вже багато років викликає суперечки, оскільки проповідники, яких зазвичай відправляють на чотири роки, дотримуються вказівок Анкари як турецькі держслужбовці і, як правило, мають лише неповне уявлення про реалії життя в німецькому суспільстві.

Згідно із заявою Федерального міністерства внутрішніх справ, близько 1000 проповідників, які нині працюють у Німеччині на турецьку релігійну організацію Діянет, протягом кількох років будуть поступово замінені імамами, які пройшли навчання у Німеччині. Імами Діянета переважно працюють у мечетях Турецько-ісламського союзу Інституту релігії (Дітіб). За інформацією уряду Німеччини, кілька десятків із них проповідують у громадах Союзу турецько-ісламських культурних асоціацій у Європі (ATIB) та Milli Görüs – двох організацій, згаданих в останньому щорічному звіті Федерального відомства із захисту конституції.

Щоб зменшити іноземний вплив на те, що проповідується в німецьких мечетях до остаточного припинення призначення імамів, 2024 року професійна відповідальність за цих проповідників буде покладена не на генеральні консульства Туреччини, а на Ditib.

Німецькі уроки у навчанні теж

Зі свого боку, німецький уряд хоче сприяти навчанню додаткових імамів у Німеччині. Ця підготовка, відкрита для випускників програм з ісламського богослов'я, має складатися з трьох компонентів: уроки німецької мови, ісламська релігійна освіта та історія Німеччини, соціально-політичні питання та цінності.

«Я рада, що після довгих переговорів нам вперше вдалося укласти угоду з Туреччиною, яка покладе край розміщенню на державній службі імамів з Туреччини», – заявила федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер із СДПН. Вона наголосила: «Ми хочемо, щоб імами брали участь у діалозі між релігіями та обговорювали питання віри у нашому суспільстві».

Читайте також:  П'ять загиблих внаслідок вибуху на заводі з виробництва вибухових речовин

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я