Зброя вбивства у справі Любке: апеляція на часткове виправдання

17

Вбивство політика ХДС Любке спричинило великий переполох. Злочинця вже давно засуджено, але ніхто не знає, звідки взялася знаряддя вбивства. Чи буде проведено новий судовий процес проти людини, яку колись підозрювали в тому, що вона була комівояжером?

 

Зброя вбивства у справі Любке: апеляція на часткове виправдання

Чи повторно розглядатиметься справа про можливий продаж зброї вбивства вбивці голови округу Кассель Вальтера Любке? Федеральний верховний суд (BGH) у Карлсруе ухвалить рішення з цього питання сьогодні.

Передісторія полягає у частковому виправданні 68-річного чоловіка за звинуваченням у вбивстві через необережність минулого року. Регіональний суд Падерборна вважав недоведеним, що чоловік продав пістолет правому екстремісту Стефану Ернсту, який згодом убив Любке у 2016 році. У зв’язку з цим його виправдали та визнали винним лише у незаконному зберіганні боєприпасів.

Заявлені процесуальні помилки

Генеральна прокуратура Дюссельдорфа подала апеляцію на часткове виправдання до Федерального Верховного суду. Вони скаржилися на те, що Ернст не був заслуханий як свідок на процесі проти 68-річного старого. На той час прокуратура спеціально просила призупинити судовий розгляд, щоб дати можливість Ернсту, який вже був засуджений за вбивство Любке, бути заслуханим. На той момент вирок щодо нього ще не набрав законної сили. До цього моменту Ернст не повинен був виступати як свідок.

Обласний суд не задовольнив це клопотання. Тому представник генерального прокурора заявив про процесуальні помилки, зокрема, на засіданні BGH минулого четверга. З іншого боку, адвокат 68-річного обвинуваченого підкреслив, що Ернст у жодному разі не був би надійним свідком і що надання свідчень не змінило б часткового виправдання його клієнта.

Судовий процес може бути відновлено

68-річний Ернст завжди заперечував свою причетність до продажу зброї. У ході судового процесу проти нього він зізнався лише у незаконному зберіганні боєприпасів, а також визнав, що вів справи з Ернстом. Якщо апеляцію буде задоволено, судовий процес доведеться відновити.

Читайте також:  Помер борець за права людини у НДР Вернер Шульц

Любке було вбито пострілом у голову зблизька на терасі свого будинку в червні 2019 року. Це вбивство вважається першим вбивством політика правими екстремістами у Федеративній Республіці. Політик від ХДС виступав за прийом біженців.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я