СвДП Тюрінгії проти коаліції із “зеленими”

12

«Я справді не бачу можливості спільної роботи із «зеленими», орієнтованою на вирішення проблем – як для Тюрингії, так і на державному рівні».

 

СвДП Тюрінгії проти коаліції із «зеленими»

Колишній прем’єр-міністр та лідер ВДП Тюрінгії Томас Кеммеріх проти ідеї створення коаліції із «зеленими». «Я дійсно не бачу можливості спільної роботи із «зеленими», орієнтованою на вирішення проблем – як для Тюрингії, так і на державному рівні», – сказав Кеммеріх в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у суботу. У будь-якому разі, сумнівно, що «зелені» знову пройдуть до парламенту Тюрінгії.

Декількома днями раніше лідер парламентської групи «зелених» Астрід Роте-Байнліх заявила про відкритість до урядових союзів з більш ніж трьома партнерами. “Я бачу в цьому відповідальність демократів, коли йдеться про те, щоб зробити землю керованою”, – сказала Роте-Байнліх. У разі поганих результатів виборів, сказала вона, необхідно буде подумати про те, як демократи матимуть змогу створити альянс проти AfD, яка в Тюрингії класифікується як правоекстремістська.

Непереборні розбіжності із «зеленими»

Кеммеріх відкинув можливість створення чотирипартійної коаліції із ВДП та «зеленими». Він сказав, що існують «серйозні, непереборні розбіжності» – наприклад, в освітній політиці щодо інклюзії, а також щодо захисту клімату.

58-річний Кеммеріх не зміг сформувати уряд у Тюрінгії у 2020 році. На той час Кеммеріх, отримавши голоси від ХДС, AfD та ВДП, сам обрався прем’єр-міністром. Через день під тиском громадськості він оголосив про свою відставку, яку здійснив за три дні – не призначивши міністрів до кабінету. Тим часом прем’єр-міністр Бодо Рамелов (лівий) очолив уряд меншості, що складається з лівих, СДПН та «зелених».

Судячи з останніх опитувань, Тюрінгія може знову опинитися в ситуації із вкрай складним формуванням уряду. Нещодавно політично ізольована AfD була на першому місці. Однак часу ще достатньо: восени 2024 року мають відбутися чергові вибори до парламенту землі Тюрінгія. Тоді Кеммеріх хотів би знову вступити у передвиборчу гонку як головний кандидат від ВДП.

Читайте також:  Гіффі виступила проти поділу посад та мандатів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я