Кеммеріх не хоче коаліції із “зеленими”

14

Колишній прем’єр-міністр та лідер ВДП Томас Кеммеріх не хоче створювати коаліцію із «зеленими» у Тюрінгії. Я дійсно не бачу можливості спільної роботи із «зеленими», орієнтованою на вирішення проблем – для Тюрінгії, на рівні земель», – сказав Кеммеріх в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Він додав, що у будь-якому разі сумнівно, що «зелені» знову пройдуть до парламенту землі Тюрінгія.

Декількома днями раніше лідер парламентської партії «зелених» Астрід Роте-Байнліх заявила про відкритість до урядових союзів з більш ніж трьома партнерами. «Я бачу в цьому відповідальність демократів, коли йдеться про те, щоб зробити державу керованою», – сказала Роте-Байнліх. За її словами, у разі тяжких результатів виборів необхідно подумати про те, як демократи можуть створити альянс проти AfD, яка у Тюрингії класифікується як надійна правоекстремістська партія.

«Серйозні, непереборні розбіжності».

Кеммеріх відкинув можливу чотирипартійну коаліцію із ВДП та «зеленими». Він сказав, що існують «серйозні, непереборні розбіжності» – наприклад, в освітній політиці щодо інклюзії, а також щодо захисту клімату.

58-річний Кеммеріх не зміг сформувати уряд у Тюрінгії у 2020 році. Тоді Кеммеріх, отримавши голоси від ХДС, AfD і ВДП, сам обрався прем’єр-міністром і погодився з результатами виборів. Через день під тиском громадськості він оголосив про свою відставку, яку здійснив за три дні – не призначивши міністрів до кабінету. Тим часом прем’єр-міністр Бодо Рамелов (лівий) очолив уряд меншості, що складається з лівих, СДПН та «зелених».

Судячи з останніх опитувань, Тюрінгія може знову опинитися в ситуації із вкрай складним формуванням уряду. Нещодавно політично ізольована AfD була на першому місці. Однак часу ще достатньо: восени 2024 року мають відбутися чергові вибори до парламенту землі Тюрінгія. Тоді Кеммеріх хотів би знову вступити у передвиборчу гонку як головний кандидат від ВДП.

Читайте також:  СПД МП за обов'язкове зберігання IP-адрес протягом 14 днів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я