Збільшення виробництва боєприпасів профінансує ЄС

14
Європейська комісія хоче профінансувати збільшення виробництва боєприпасів у Європі та підтримати його одним мільярдом євро. Це хороша новина для України, але вона також зміцнює європейську обороноздатність, заявила вчора увечері голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн у кулуарах зустрічі з новим президентом Чехії Петром Павлом у Празі. В даний час все обертається навколо “швидкості, швидкості, швидкості”.

Фон дер Ляйєн оголосила, що сьогодні в Колегії комісарів ЄС буде представлена ​​законодавча пропозиція щодо плану з боєприпасів. Серед іншого, воно має забезпечити спрощення правил та прискорення процедур ліцензування. За пропозицією Комісії, на фінансування розширення виробництва боєприпасів буде виділено 500 мільйонів євро із коштів ЄС. Ще 500 мільйонів євро, згідно з планами, надійде від держав-членів як співфінансування.

Запобігання вузьким місцям в українських збройних силах

Підставою для цих планів є, зокрема, обіцянка ЄС, дана у березні, поставити Україні протягом дванадцяти місяців мільйон нових артилерійських снарядів для боротьби з агресором Росією. Вони покликані запобігти вузьким місцям в українських збройних силах і дати їм можливість розпочати нові наступальні операції проти агресорів із Росії.

Коментуючи новий проект фінансування, комісар ЄС із промисловості Тьєррі Бретон висловив упевненість, що виробничі потужності в Європі можуть бути збільшені до одного мільйона набоїв на рік протягом дванадцяти місяців. Промислова база для виробництва боєприпасів у Європі існує та має потенціал для задоволення потреб України та країн-членів ЄС, сказав він, коментуючи заплановану на сьогодні, середу, презентацію планів.

Але тепер промислову базу необхідно пожвавити, щоб адаптувати її до потреб конфлікту високої інтенсивності, сказав він. “Коли йдеться про оборону, наша промисловість має перейти в режим військової економіки”, – сказав Бретон.

Читайте також:  Ракетний удар по житловому будинку на південному сході України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я