У Судані сторони домовилися про семиденне перемир’я

14

Іноземні посередники досягли повільного прогресу у конфлікті у Судані. Армія та воєнізовані формування хочуть змусити свою зброю мовчати цілий тиждень. Вперше виникла надія на переговори.

 

У Судані сторони домовилися про семиденне перемир’я

Нарешті в Судані сторони домовилися: Керівники суданської армії та воєнізованих формувань, що змагаються з нею, досягли угоди про семиденне припинення вогню з 4 по 11 травня. Про це сьогодні оголосило міністерство закордонних справ сусідньої держави Південний Судан. Президент Південного Судану Сальва Кір вже кілька днів є посередником між двома сторонами конфлікту як представник регіонального альянсу IGAD у Північно-Східній Африці.

У Судані де-факто президент Абдель Фаттах аль-Бурхан бореться за владу за допомогою збройних сил проти свого заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, який очолює воєнізовані Сили швидкої підтримки (RSF). Обидва генерали свого часу захопили керівництво країною з населенням близько 46 мільйонів людей внаслідок спільних військових переворотів. Однак через питання поділу влада два табори посварилися, що призвело до відкритих боїв 15 квітня і ввело Судан у кризу.

Гуманітарна ситуація стрімко погіршується

Аль-Бурхан та Дагло домовилися призначити представників для переговорів, які мали відбутися у столиці Південного Судану Джубе. Дата початку переговорів ще не визначена, повідомили у Міністерстві закордонних справ Південного Судану. «Гуманітарна ситуація, що швидко погіршується, робить деескалацію конфлікту нагальною необхідністю», заявили в міністерстві. Судан і до недавнього насильства залежав від міжнародної гуманітарної допомоги.

З початку кровопролитного конфлікту неодноразово проводилися переговори про припинення вогню терміном до 72 годин, але знову і знову порушувалося. Реального припинення вогню не дотримувалося жодної зі сторін. За даними Міністерства охорони здоров’я, кількість жертв бойових дій на кінець минулого тижня склала близько 530 загиблих та близько 4 600 поранених. Однак через хаотичну ситуацію в Судані експерти припускають, що реальні цифри, ймовірно, набагато вищі.

Читайте також:  32 000 колишніх ув'язнених звільнено від військової служби

Вже 3,7 мільйонів переміщених осіб

За даними Організації ООН з міграції (МОМ), з початку бойових дій у Судані стали вимушеними переселенцями щонайменше 334 тисячі осіб. Ще до початку нинішнього конфлікту в Судані налічувалося 3,7 мільйона людей, які переміщені в результаті попередніх бойових дій.

За даними Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), кількість біженців, які шукають притулок у сусідніх країнах, перевищила 100 000 осіб. Багато хто з них прибув до Чаду, Південного Судану та Єгипту. Серед них є суданці, а також біженці з інших країн, які знайшли притулок у Судані. При плануванні УВКБ ООН готується до того, що у разі продовження бойових дій понад 800 000 осіб можуть залишити країну. “Ми сподіваємося, що до цього не дійде”, – написав у понеділок у Твіттері голова УВКБ Філіппо Гранді.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я