13 правил успішної людини

86

Успіх – це не тільки про кар’єру та гроші. Хоча найчастіше ми маємо на увазі саме професійну спроможність і фінансове становище, коли говоримо про успішну людину. Але буває успіх у сенсі отримання задоволення від життя, успіх у творчості, особистих відносинах і навіть дружбі. У кожного своє уявлення про нього.

Психолог розповів про 13 правил, які допоможуть досягти будь-якого успіху — того, якого прагнете саме ви, пише Doctor Piter.

«Жодне з цих правил не можна назвати абсолютним. Їх цілком нормально порушувати, навіть щодня. Але якщо продовжувати намагатися жити за ними, все виходить набагато краще, ніж коли цього не робити», – розповів психолог Psychology Today психолог Стівен С. Хейс.

1. Думайте про процес, а не лише про результат

Успіх – результат безлічі дрібних кроків. Але якщо зациклюватись тільки на мрії, цілі, то ми втрачаємо ті процеси, які до них ведуть. Ми стаємо нетерплячими, неспокійними, неуважними. Краще ж навчитися отримувати задоволення від самого процесу досягнення мети, перетворивши його на своєрідну гру.

2. Краща дія, ніж бездіяльність

Єдиний спосіб досягти успіху – це відірватися від дивана і почати робити хоч щось. «Ковальцем стаєш куя», зазначає психолог. Хочете бути знаменитим письменником, треба писати, успішним кухарем — готувати, добрим другом — допомагати іншим. Начебто проста річ.

Але часто люди не роблять нічого в житті, бо бояться зробити помилку. Але помилка якраз у тому, що людина нічого не робить. Краще зробити і шкодувати, ніж жалкувати за незроблене.

3. Найчастіше говоріть «так»

Цей феномен описаний у біографічній книзі Денні Воллеса, який провів шість місяців, відповідаючи людям лише «так». Пізніше за нею було знято фільм із Джимом Керрі. Його герой укладає угоду, за якою завжди повинен говорити так на будь-яку пропозицію. Усе життя після цього змінюється.

Читайте також:  Без зайвих витрат: 4 рецепти смачних та ситних страв із простих продуктів

Так, це правда, треба частіше говорити так, навіть якщо ви не впевнені в тому, що це абсолютно вірне рішення. Завжди є можливість відмовитись, якщо щось піде не так. Але в багатьох випадках варто погоджуватись, розширювати свій «репертуар» і відкривати для себе багато різних вражень, — пояснює психолог Стівен С. Хейс.

4. Співпрацюйте та ділитесь інформацією

Люди – соціальні тварини. Ми найкраще проявляємо себе, коли співпрацюємо з іншими задля досягнення спільних цілей.

Ті, хто оточує вас, цінні: вони навчать новому, збагатять ваше життя несподіваним чином. Та й самим не варто скупитися, ділитесь тим, що можете запропонувати оточуючим, радить експерт.

5. Виконуйте свої зобов’язання

Це найважливіше правило з усіх. Будьте обережні з тим, що обіцяєте іншим, радить психолог.

6. Беріть відповідальність за себе та своє життя

Коли щось не виходить, ми шукаємо причини назовні, перекладаємо на інших людей, знаходимо виправдання. Такий підхід не дасть вам зростати та вдосконалюватись на невдачах. Дивитись треба всередину себе – на свої дії.

“Навіть якщо з нами поводяться несправедливо, найкраще зосередитися на тому, що ви самі можете зробити з цим”, – пояснює Стівен С. Хейс.

7. Визнайте свою силу і поводьтеся відповідно

Нельсон Мандела сказав: «Наш глибокий страх не в тому, що ми слабкі й безпорадні. Наш глибокий страх у тому, що ми будемо сильні надмірно».

Успішна людина визнає свою силу і енергійно і наполегливо добиватиметься її прояву.

8. Визнайте, що життя кінцеве, і ведіть себе відповідно

«Ми не знаємо, скільки житимемо, але знаємо точно, що не вічно, — каже психолог. — Незалежно від того, скільки часу ви маєте, витрачати його треба на те, що приносить користь і радість саме вам. Припустимо, вам лишився рік до смерті. Ви хочете витратити час на цей проект? Успішні люди прагнуть зробити так, щоб завжди бути в змозі відповісти так на це питання.

Читайте також:  Як правильно прати нижню білизну: корисні поради для ручного та машинного прання

9. Спілкуйтеся з найкращими з найкращих

Без діалогу ідей та бачення того, що може бути можливим, успіху не досягти. Але вести цей діалог варто з людьми, які вже досягли успіху, — питати їхні поради, слухати думку. Знайдіть людей, які мають чому повчитися.

10. Будьте чесними з іншими

Якщо ви орієнтовані лише на результат, а не на процес, можете звернути на небезпечну дорогу — почати обманювати, підставляти, хитрувати.

«Якщо ви вступите в угоду з совістю, щоб досягти потрібного результату, ви виявите, що все бажане і досягнене для вас раптом стане набагато менш цінним. Замість насолоджуватися захоплюючою дорогою до мрії, ви перетворитеся на машину з виробництва засобів для досягнення мети», — попереджає психолог.

11. Ідіть за мрією

Будьте вірні собі, слідуючи за своєю метою, навіть якщо вам доведеться заради неї ризикнути, чимось пожертвувати і якось постраждати. Створіть невелику підстраховку, але не зраджуйте того, що здається вам важливим.

12. Говоріть «ні»

Це дуже непросто, але дуже важливо. Неможливо догоджати всім, не можна бути приємним всім.

«У міру того, як ви просуваєтеся до своєї мети, треба буде вчитися не відволікатися на неважливе і несуттєве. Доводиться зберігати баланс. Навчіться говорити „ні“. Встановіть пріоритети. Дотримуйтесь їх. І цінуйте свій час», – рекомендує психолог.

13. Завжди відповідайте на листи та дзвінки та тримайте робочий стіл у порядку

«Ось це, мабуть, те правило, яке дотримуватися найскладніше. Але намагатися треба», – резюмує Стівен С. Хейс.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я