Небезпечно для здоров’я: чому не можна спати на двох подушках

39

Багатьом із нас комфортніше спати відразу з двома (а то й із трьома) м’якими подушками. Однак сомнологи все частіше застерігають від цього рішення, називаючи його не найкориснішим для здоров’я.

На думку експертів, варто спати лише з однією подушкою. Більша кількість може призвести до проблем зі здоров’ям. Справа в тому, що надто висока стопка подушок під головою провокує неправильний вигин шийного відділу хребта. Що, у свою чергу, призводить до затискачів в області шиї та плечей, головних болів та труднощів із засинанням, пише Marie Сlaire.

Важливу роль і правильний вибір подушки. Вона повинна забезпечувати підтримку шиї, достатній простір для голови та підлаштовуватися під ваше тіло. Хороша подушка має м’який, податливий матеріал, який не втрачає своєї цілісності з часом. Крім того, краще, якщо подушка буде зроблена з натуральних матеріалів, на зразок бавовни або льону.

Раніше сомнологи також розповідали, скільки має важити ковдру, щоб забезпечити здоровий якісний сон. Так, у прохолодну пору року найкраще спати під обтяженим. Воно імітує відчуття обіймів та викликає сплеск гормонів гарного настрою: окситоцину та серотоніну. Важкою вважається ковдра, яка в середньому важить від 3 до 10 кг.

При цьому є формула для вибору ковдри, що підходить саме вам: 10% від ваги вашого тіла плюс 1 кг. Однак людям після 50 років, особливо якщо вони мають розлади сну (наприклад, апное), варто уникати занадто важких ковдр, вагою понад 5 кг. Потрібно враховувати і розмір ковдри – вона має повністю покривати тіло.

Для якісного сну варто подбати і про інші важливі умови: провітряну чисту спальню, якісну постільну білизну, зручний одяг, гігієну тіла, вимкнені гаджети і достатню темряву в кімнаті.

Читайте також:  4 причини безсоння, з якими можна впоратися легко

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я