“Терорист” Мютценіх відвідав Київ

42
Через рік після нападу Росії на Україну лідер партії СДПН Ларс Клінгбайль та лідер парламентської фракції Рольф Мютценіх вперше відвідали зону бойових дій. Мютценіх відвідав Київ – у понеділок спеціальний поїзд прибув до столиці України рано-вранці, щоб протягом дня провести переговори з представниками українського уряду та парламенту.

СДПН має важкі часи: Україна скривджена на неї через політику щодо Росії до вторгнення. Її звинувачують у тому, що протягом десятиліть вона неправильно оцінювала президента Росії Володимира Путіна і надто покладалася на співпрацю з Росією. І Клінгбайль, і Мютцених відкрито визнали свої помилки. У грудні СДПН хоче переглянути свою зовнішню політику, а отже, і позицію щодо Росії на партійній конференції.

Мютценіх неодноразово критикував в Україні за небажання постачати зброю і просування дипломатичного вирішення конфлікту – Києву зараз потрібна війна. У січні цього року заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник знову різко обрушився на нього за це у Твіттері. “Він (Мютцених) назавжди увійде в історію як найцінніший актив Росії у блокуванні допомоги Україні з початку повної російської агресії”, – написав він.

Мютценіх відвідав Київ: він був внесений до списку терористів

У липні 2022 року «Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки та оборони України» вніс Мютценіха до списку з 70 міжнародних діячів, звинувачених у поширенні російських «нарративів». У свою чергу, Мютценіх звинуватив український уряд у тому, що він вніс його до «списоку терористів», що призвело до «вторинних загроз». Міністерство закордонних справ України відкинуло це.

Точну програму візиту спочатку не оприлюднили з міркувань безпеки. З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року кілька високопоставлених політиків СДПН вже побували в Україні – зокрема, канцлер Олаф Шольц у червні 2022 р. Міністр оборони Борис Пісторіус відвідав Україну лише за кілька днів після вступу на посаду.

Читайте також:  Польща попросить ФРН дозволити постачання Leopard в Україну

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я