Заворушення у Лейпцигу після вироку студентці

25

Після винесення вироку 28-річній студентці Ліні Е. та трьом співучасникам нападу на правих екстремістів прихильники лівих сил виходять на вулиці.

 

Заворушення у Лейпцигу після вироку студентці

Заворушення у Лейпцигу: після винесення вироку студентці Ліни Е. за насильницькі лівоекстремістські дії її прихильники влаштували протести у кількох містах. Деякі з протестів призвели до безладів та зіткнень у середу ввечері. У Лейпцигу, за словами представника поліції, мітинг було оголошено закінченим після того, як у бік поліцейських було кинуто пляшки та піротехнічні засоби. У центрі Бремена зібралося близько 350 людей у ​​масках, які «швидко та раптово» напали на поліцейських, повідомив представник поліції. Мітинги солідарності з Ліною Е. пройшли також у Берліні, Гамбурзі та Дрездені.

У середу студентку було засуджено до п’яти років і трьох місяців тюремного ув’язнення. Вищий регіональний суд Дрездена визнав 28-річну уродженку Касселя винною в участі у злочинній організації та кількох нападах на правих екстремістів. Троє інших обвинувачених отримали строки від двох років та п’яти місяців до трьох років та трьох місяців. Вона повинна буде відбути решту покарання тільки після набрання вироком законної сили – суд дозволив подати апеляцію.

Генеральний прокурор звинуватив групу в жорстокому побитті дійсних або передбачуваних прихильників правих сил у Лейпцигу, Айзенаху та селі Вурцен у період з 2018 по 2020 рік.

Загострена атмосфера в Лейпцигу

За враженнями репортера агентства dpa, після вироку в Лейпцигу відчувався високий рівень агресії. Демонстранти вигукували антиполіцейські гасла, запускали піротехніку, а поліцейських закидали петардами. Представник поліції заявив, що кілька груп скоїли злочини. Наприклад, демонстранти зводили барикади та кидали у поліцейських каміння, пляшки та піротехніку. Четверо поліцейських зазнали легких поранень, повідомила поліція вчора ввечері. Арештів не було.

Читайте також:  Сотні випадків екстремізму та злочинів на ґрунті ненависті

Увечері поліція Лейпцига очистила барикаду, зведену демонстрантами на перехресті будівельними бар’єрами. Було використано евакуаційну цистерну. Також напоготові був водомет. За оцінками поліції, кількість протестувальників склала близько 800 осіб. У парку, де проходила зустріч, до пізнього вечора ситуація дещо заспокоїлася. Протягом ночі у районі міста продовжували діяти сили екстреного реагування.

Прес-секретар поліції повідомила, що у поліцейських кидали скляні пляшки та каміння, а також піротехнічні засоби. Крім того, було пошкоджено поліцейський автомобіль. Ніхто не постраждав. За даними поліції, близько 70 підозрюваних було заарештовано. До пізнього вечора ситуація заспокоїлася.

Заворушення у Лейпцигу можуть повторитися у суботу

У Гамбурзі сотні прихильників лівих сил зібралися на акцію протесту проти рішення суду і у супроводі поліції пройшли маршем районом Шанценфіртель. На їхніх транспарантах були такі гасла, як «Звільніть їх усіх» та «Боріться за класову справедливість». Поліція розповіла про приблизно 1200 учасників. Поліцейських закидали пляшками та піротехнікою. За словами речника, троє поліцейських отримали легкі поранення. Також було здійснено п’ять арештів. Незважаючи на все це, демонстрація була “переважно мирною”, сказав представник поліції.

У Берліні, за оцінками поліції, кількість учасників демонстрації становила близько 450 осіб. Демонстрація пройшла в основному мирно, було лише кілька сутичок. За словами речника, троє поліцейських отримали легкі поранення. Одна людина була заарештована.

У суботу ліворадикальна сцена закликає до участі у великому «Дні Х» у Лейпцигу. Поліція побоюється заворушень та готує великомасштабну операцію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я