Суд Москви відхилив скаргу Навального

9

Процес за звинуваченням Навального в «екстремізмі» має розпочатися наступного вівторка 6 червня.

 

Суд Москви відхилив скаргу Навального

Ще до офіційного початку нового судового процесу проти нього, противник Кремля Олексій Навальний, який вже був ув’язнений, зазнав поразки в російській судовій системі: у середу столичний суд Москви відхилив скаргу Навального, який просив надати йому додатковий час для ознайомлення з досить великим обвинувальним висновком. Згідно з рішенням суду, процес за звинуваченням Навального в «екстремізмі» має розпочатися наступного вівторка (6 червня), і у гіршому випадку йому загрожує 30 років позбавлення волі.

Наразі 46-річного Навального, який у всьому світі вважається політичним ув’язненим, засуджено до 9 років позбавлення волі. Він уже відбув більше 2-х. За словами його прес-секретаря Кіри Ярмиш, новий процес проходитиме не в суді, а безпосередньо у тюремному таборі приблизно за 260 кілометрів на північний схід від Москви.

7 звинувачень проти Навального

Загалом російські судові органи сформулювали 7 звинувачень проти Навального, включаючи створення та фінансування екстремістської організації та тривіальне ставлення до нацизму. Опонент Кремля відкидає їх. 2 роки тому Мосміськсуд, у якому тепер проходитиме і цей процес, уже визнав екстремістським Фонд боротьби з корупцією (ФБК), започаткований Навальним. ФБК опублікував серію матеріалів про корупцію у владному апараті Росії, аж до президента Володимира Путіна.

Навальний, який вважається найвідомішим опонентом Путіна, був отруєний нервово-паралітичною речовиною «Новичок» під час поїздки до Сибіру влітку 2020 року. Опозиціонер звинувачує російську службу внутрішньої розвідки ФСБ у тому, що вона стоїть за отруєнням. Кремль відкидає ці звинувачення.

Останнім часом команда Навального неодноразово звертала увагу на нелюдські умови, які містять політика. Наприклад, протягом кількох місяців він майже постійно перебуває в ізоляторі розміром 2 на 3 метри. Міжнародні правозахисники також говорять про тортури.

Читайте також:  Вибух у Бейруті: протест після звільнення

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я