Байден: Боротьба за волю України

29

Президент США Джо Байден розглядає боротьбу України за свободу проти Росії як частину ширшого конфлікту – і запевнив Київ у підтримці США «стільки, скільки потрібно».

Боротьба в Україні є «частиною чогось значно більшого», сказав Байден. «Американський народ знає, що світ, безумовно, зіткнеться з гіршими наслідками, якщо ми будемо не діяти перед такими кричущими нападками на свободу і демократію та основні принципи суверенітету та територіальної цілісності», – сказав Байден під час візиту до президента України Володимира Зеленського до Білого Дому.

США продовжуватимуть підтримувати Київ усіма силами – доти, доки це буде необхідно, пообіцяв Байден. “Ти ніколи не залишишся одна”, – запевнив він. “Американський народ був з вами на кожному кроці, і ми будемо поряд з вами стільки, скільки буде потрібно”. Сполучені Штати та їхні союзники були прихильні до того, щоб хоробрий український народ зміг захистити свою країну від Росії – скільки б часу це не зайняло.

Байден: Нато і ЄС ще ніколи не були такими єдиними.

“Я не бачу причин вважати, що ця підтримка зменшиться”, – продовжив Байден. Він сказав, що ніколи не бачив, щоб Нато і Європейський Союз були такими єдиними. І я не бачу жодних ознак того, що ситуація зміниться». Ми всі знаємо, що тут поставлено на карту – ідея суверенітету, Статут ООН», – сказав він.

Байден звинуватив Росію у використанні зими як зброї. Він сказав, що Москва навмисно атакує інфраструктуру України в найхолоднішу і темнішу пору року. Росія дозволяє людям в Україні голодувати та замерзати, сказав він. «Це останній приклад обурливих звірств, які російські війська чинять проти невинних українських цивільних осіб, дітей та їхніх сімей».

Читайте також:  Реформа виборчого законодавства може набути чинності

Зеленський – американцям: «Я бажаю вам миру»

Зеленський ще раз подякував своєму американському колегі за підтримку його країни. Він вважає свій візит до Вашингтона «історичним», оскільки США та Україна стали справжніми партнерами та союзниками, сказав Зеленський. Він також висловив подяку за останній пакет військової підтримки. За його словами, система ППО Patriot, яка включена до нього, захистить повітряний простір України від подальших «терористичних атак» російських військових на українську інфраструктуру.

Потім Зеленський звернувся до американського народу із наполегливими словами. “Я бажаю вам миру”, – сказав Зеленський англійською мовою, коли його запитали, яке послання він адресував американському народу. Він сказав, що бажає жителям США, щоб ви могли бачити, як ваші діти живуть і ростуть, як вони навчаються в університеті та мають власних дітей. Світ – це найголовніше. «Ми справді боремося за спільну перемогу над цією тиранією», – сказав Зеленський. “І ми переможемо”. У цьому, за його словами, він упевнений.

США – найважливіший союзник України. Вони підтримують країну в її обороні від нападу Росії, надаючи, крім іншого, військову техніку та гроші. З нагоди візиту Зеленського США оголосили про додатковий пакет військової допомоги у розмірі 1,85 мільярда доларів США (близько 1,7 мільярда євро). Сюди входить акумулятор Patriot. Система ППО має ускладнити атаки Росії за допомогою ракет та безпілотників на громадянську інфраструктуру в Україні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я