Як ефективно розпоряджатися зарплатою: рекомендації експерта

16

Не обов’язково брати додатковий підробіток, щоб дозволити собі всі примхи. Досить просто навчитися грамотно розпоряджатися звичними статками.

Олена Мільто, кандидат психологічних наук, пояснила, які психологічні установки заважають нам розумно витрачати і накопичувати гроші, пише ELLE.

Гроші – це завжди питання відповідальності. І це основна психологічна пастка: нести відповідальність за все, що з вами відбувається, в тому числі означає і відповідати за те, скільки ви заробляєте і витрачаєте.

Перше, що допомагає розібратися у відносинах із грошима та зробити їх ефективними, — адекватна самооцінка. Дайте відповідь собі на запитання: скільки я стою як фахівець? Опрацювання цього питання напевно відкриє вам багато цікавого.

Ефективне витрачання грошей передбачає дотримання правил побудови відносин із власними фінансами. Ось базові з них:

Оцифруйте свої постійні потреби

Ви повинні знати чітку суму, яка є обов’язковою для покриття ваших щомісячних потреб (комунальні платежі, продукти, одяг). Випишіть у стовпчик все, що купуєте і що оплачуєте протягом 30 днів, підсумуйте і до підсумку додайте 10%. Це і буде ваша стартова сума потреб та точка відліку.

Пропишіть разові значні покупки

До них відносяться ті покупки, які ви хочете здійснити в найближчий рік і на які потрібно підкопити — машина, телевізор, подорож. Це буде ваша друга базова цифра.

Уникайте імпульсних витрат

Зазвичай купівлю на швидкості ми здійснюємо, коли перебуваємо в стресовій ситуації або, наприклад, під алкоголем. Поставте обмеження на проведення оплати за карткою, не беріть готівку на вечірки.

Оптимізуйте витрати

Завжди є варіанти, як можна витрачати менше на те саме. Купуйте не в магазині на 1 поверсі, а там, де той же продукт дешевший, або поставте багатотарифний лічильник електроенергії, який заощадить вам на різних фазах пристойну суму за рік.

Читайте також:  Опитування здоров'я латвійців показує дуже негативну тенденцію

Не беріть у борг

Варто дослухатися народної мудрості: береш чужі, а віддавати треба буде свої. Просто не беріть і точка.

Знайдіть, куди ви «зливаєте» гроші

Часто буває так, що ми начебто просто запізнюємося на автобус, а при цьому вимушено беремо таксі — от і неусвідомлені додаткові витрати. Ми не хочемо готувати, тому замовляємо з ресторану – це також неусвідомлені додаткові витрати. Ми хочемо бути хорошими для друзів, тому всі вечірки за наш рахунок знову вони ж. Знайдіть джерела «зливу» грошей та знешкодьте їх, якщо дійсно хочете цього.

Відмовтеся від непотрібних послуг

А саме — від тих послуг, які щомісяця начебто коштують недорого, а зрештою виходять на круглу суму, загалом, шукайте спосіб не дарувати гроші всім поспіль.

ПРАВИЛА ВІДНОСИН З ГРОШИМИ

Інвестуйте із наповненості

Якщо є що і ви знаєте навіщо. Ідеально коли гроші не лежать, а працюють. Звичайно, краще це робити із професіоналом-брокером.

Збільшуйте доходну частину

Завжди є куди зростати. Шукайте для цього способи та варіанти.

Вкладайте в себе

Але робіть це через оцифрування вкладу. Кожна мета має бути пропорційною до вкладення для її досягнення. Якщо ви вкладаєтеся у власну освіту, то це гідна мета. Однак постійно брати нові курси та витрачати на них гроші неефективно. «Оцифрування» допомагає побачити етап, коли настав час зупинитися. Формула тут досить проста: якщо сума щомісячного доходу не пропорційно менша, ніж ви вклали у свою освіту, і ви не можете відбити вкладене — це явна ознака того, що настав час переглянути підхід до такого виду вкладень.

Регулярно ставте собі питання «навіщо?»

Це ключове питання для «дорослих» взаємин із грошима. Задайте його завжди перед тим, як провести карткою по терміналу або натиснути кнопку «оплатити».

Читайте також:  Як облаштувати квартиру по феншуй: поради та лайфхаки

Не заощаджуйте на здоров’я

Ніколи. Це той ресурс, який вимагає фінансового вкладення — і немалого, — але й результат за належного відношення буде адекватним.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я