Запишіть надлишок у торгівлі зі Сполученими Штатами

2

Згідно з даними, отриманими в п'ятницю, минулого року Німеччина зафіксувала рекордний надлишок у торгівлі зі Сполученими Штатами. Ця новина може посилити напругу у відносинах з президентом США Дональдом Трампом, який загрожує ЄС введенням обов'язків.

Німеччина: Запишіть надлишок у торгівлі зі Сполученими Штатами

Сполучені Штати повернулися на посаду головного торговельного партнера найбільшої економіки в Європі в 2024 році. Сполучені Штати наздогнали Китай, який зайняв перше місце з 2016 року. А Німеччина має великий надлишок у торгівлі з закордонним партнером.

Президент США погрожував ввести обов'язки на товари ЄС, сказавши, що блок “Дуже погано” Збираючись разом з Вашингтоном.

Цього тижня Трамп ввів 10 відсотків обов'язків щодо Китаю та відклав обов'язки на Канаду та Мексику протягом місяця після відчайдушних переговорів зі своїми північноамериканськими сусідами.

Клаус-Джурген Герн з Кіл економічного інституту IFW заявив, що будь-які обов'язки США можуть спричинити серйозний удар по слабкій економіці Німеччини, яка практично ніколи не зростала з 2019 року.

“Було б особливо проблематично, якби обов'язки були введені лише з деякими продуктами з Європи … які відіграють особливо важливу роль у експорті німецького, наприклад, автомобілі, фармацевтичні препарати та медичні технології”– Він сказав AFP.

Центральний банк Німеччини раніше попередив, що обов'язки США щодо імпорту німецького імпорту можуть зменшити ВВП країни на один відсоток. Деякі економісти стверджують, що вони можуть призвести до значної втрати робочих місць.

Загальний експорт країни у всьому світі у 2024 році становив майже 1,6 трлн євро, що на один відсоток менше, ніж у попередньому році, що підкреслює проблеми для економіки, що довго залежить від іноземного попиту на продукцію, вироблену в Німеччині.

Читайте також:  З якою силою Земля притягує Місяць, чому він не падає

Імпорт також зменшився на 2,8%, забезпечивши позитивний залишок торгового балансу на суму 241,2 мільярда євро.

Чому Сполучені Штати наздогнали Китай і звідки взявся надлишок у торгівлі?

Ще однією ознакою труднощів для традиційного центру єврозони стало падіння промислового виробництва на 2,4% у грудні, що виявилося сильнішим, ніж очікувалося порівняно з попереднім місяцем, заявив Дестатіс у п'ятницю.

Низькі показники були обумовлені різким зниженням провідної автомобільної промисловості, що знаходиться в глибокій кризі через високі витрати, уповільнення продажів та жорстку конкуренцію на ключовому ринку в Китаї.

“Структурні перешкоди, що впливають на (промисловий) сектор, залишають мало надій на стійке відновлення цього року”– сказав Ендрю Кеннінгем, головний економіст Європи з економіки капіталу.

За даними AFP, на основі офіційних даних, загальна торгівля між США та Німеччиною минулого року становила близько 255 мільярдів євро, що перевищує обсяг торгівлі між Китаєм та Німеччиною в 247 мільярдів євро.

Протягом багатьох років швидко розвивається економіка Китаю є ключовим експортом для традиційних німецьких виробників.

Однак уповільнення в Китаї призвело до зменшення попиту. А китайські компанії все більше і більше конкурують з німецькими фірмами у виробництві автомобілів з продуктів від фабричного обладнання, яке раніше постачалося з-за кордону.

Німеччина також прагне зменшити свою сильну економічну залежність від авторитарного Китаю. Вона диверсифікує свої експортні ринки, використовуючи стратегію, відому як “Зниження ризику”.

Тим часом, стійке економічне зростання в США призвело до високого попиту на німецькі товари. І великі зелені субсидії, запроваджені під адміністрацією колишнього президента Джо Байдена, також отримали користь німецьким компаніям.

Закон про зменшення інфляції, флагманський закон Байдена про клімат «Вони стимулювали американський попит, наприклад, на екологічно чисті технології. Це, мабуть, принесло користь німецькому експорту “– сказав Юрген Маттс з Економічного інституту IW в Кельні.

Читайте також:  Tesla не виправдала очікувань ринку через високі % ставки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я