Військово-повітряні сили забезпечують безпеку південно-східного флангу Нато.

4

У Румунії безпілотники, які використовуються Росією, або їхні останки кілька разів падали на територію НАТО. Альянс тримає прапор, але слід уникати ескалації.

Оборона – Близько війни на Україні: військово-повітряні сили забезпечують безпеку південно-східного флангу Нато

Чотири винищувачі Eurofighter та нова система захисту від безпілотників для самозахисту: Військово-повітряні сили Німеччини беруть участь у захисті південно-східного флангу НАТО, виконуючи збройні захисні польоти.

Це також відповідь Альянсу на інциденти, в яких безпілотні літальні апарати російського походження або їх залишки завдавали ударів по дельті Дунаю. Німеччина надає підтримку Румунії у розгортанні, сказав підполковник Маркус Кухенбаур, який очолює контингент бундесверу чисельністю до 150 осіб на військовому аеродромі Михайла Когелнічана поблизу Констанци.

На румунській стороні кордону з Україною сталося чотири інциденти, під час яких було порушено повітряний простір. Усі вони були пов’язані із російськими атаками на українські порти на Дунаї. Дуже точний аналіз показав, що ці інциденти, ймовірно, були навмисними з боку Росії, як було пояснено. Однак були й сутички у Чорному морі. Зокрема, американський безпілотник був збитий російським винищувачем.

Війна в межах видимості

Географічно територія вузька, і з погляду авіації, війна в Україні перебуває практично в межах видимості. Від військового аеродрому до українського кордону можна долетіти за п’ять-вісім хвилин. Чорноморське узбережжя також перебуває практично під носом. Саме тут починається румунська дванадцятимильна зона до міжнародного повітряного простору, який також використовується російськими військовими літаками.

“Ми дуже близько”, – говорить Кученбаур. І: “Мої пілоти отримали інструкції діяти оборонно”. Німецькі пілоти та їхні винищувачі Eurofighter не залишають дванадцятимильну зону біля румунського узбережжя, пояснює він, щоб не летіти далі у напрямку зони конфлікту, тим самим сигналізуючи про оборонну місію.

Читайте також:  Клінгбайль за велику близькість до громадян проти високих позицій AfD у опитуваннях

Система захисту від безпілотних літальних апаратів (Asul) – пристрій для боротьби з безпілотниками, представлений у 2022 році – також була перевезена до табору, який використовується бундесвером на військовій базі. Основні компоненти включають операційний контейнер і антенні системи, а також мобільну глушилку.

Фокус на оборону

“Ми розгорнуті для захисту матеріальних засобів та особового складу”, – каже командир Домінік, лейтенант. Безпілотники можна знайти на відстані до 40 км. Передавач перешкод може перервати зв’язок із пультом дистанційного керування ракетою». Система також була розгорнута в Малі та Естонії.

«Enhanced Air Policing South (eAPS) – це офіційна назва розгортання НАТО, яка є частиною військового стримування. В рамках альянсу державам на сході та південному сході надаються можливості, яких вони не мають або які їм необхідні у більшій кількості.

Протягом 15 хвилин бойовий вертоліт Eurofighter має піднятися у повітря відповідно до стандартів НАТО, що й було продемонстровано під час навчального зльоту (танго-скрембл). Альфа-скрембл» – це різке розгортання після оголошення тривоги. Було пояснено, що момент, коли озброєний нападник вступатиме в бій, визначатиметься на рівні НАТО. Не передбачається, що безпілотник, який вторгся на територію Румунії, буде збитий хоча б тому, що застосування зброї несе в собі певні небезпеки.

Це вже третя подібна місія бундесверу в Румунії, після того, як у 2021 і 2022 роках там вже були розміщені винищувачі Eurofighter. Крім тактичного авіакрила 31 «Boelcke» та спеціалістів зенітно-ракетних військ з технологією Asul, на аеродромі також знаходяться солдати з полку охорони об’єктів ВПС «Friesland». Вони охороняють об’єкт на землі, одягнувши маски та озброївшись автоматами, незважаючи на те, що він знаходиться на дружній території.

Читайте також:  Екс-прем'єр Пакистану Імран Хан отримав поранення

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :