Хабек піддався на вмовляння російських тролів

11

Чоловік видає себе представником Африканського союзу перед федеральним міністром економіки Робертом Хабеком. Політик потрапляє у пастку. Чи є тепер привід для занепокоєння?

Фальшивий дзвінок – Хабек піддався на вмовляння російських тролів

Російські тролі, що спеціалізуються на дезінформації, заманили федерального міністра економіки Роберта Хабека (зелені) фальшивим телефонним дзвінком. У відповідь на запит DPA Федеральне міністерство економіки підтвердило, що такий дзвінок мав місце. За даними міністерства, хто дзвонив видавав себе за представника Африканського союзу.

Інформація, яка стосується безпеки або конфіденційна, до розмови не входила. Дзвінок кілька разів переривався через технічні проблеми на лінії, тож зв'язної розмови не вийшло.

За словами представника міністерства, чотирихвилинний запис, опублікований двома тролями в Telegram, є коротким викладом. За словами представника міністерства, ні розмова загалом, ні задані питання та отримані відповіді підтвердити не вдалося.

На передбачуваному записі чути, як Хабек спокійно пояснює англійською, що Україні потрібно допомогти експортувати зерно, незважаючи на російські атаки.

За словами представників міністерства, незабаром після цього дзвінка воно отримало інформацію від німецьких спецслужб. Вони вказали, що з Хабеком зв'язалися під чужим ім'ям і це призвело до фальшивого дзвінка. Після цього міністерство проаналізувало обставини справи та засекретило її. Інцидент був сприйнятий як можливість переглянути та посилити існуючі контури безпеки.

Читайте також:  Ердоган схвалив вступ Фінляндії до НАТО

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я