Обмеження на в’їзд для екстремістських поселенців

7

Насильство на Західному березі змушує Держдепартамент США запроваджувати санкції на в’їзд ізраїльських поселенців. США також критикують ізраїльське керівництво.

Близькосхідний конфлікт – США: обмеження на в’їзд для екстремістських поселенців

У відповідь на зростаючу напруженість на Західному березі уряд США запроваджує обмеження на в’їзд у країну, спрямовані, зокрема, проти екстремістськи налаштованих ізраїльських поселенців. Представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив у Вашингтоні, що рівень насильства на Західному березі зріс до небаченого з часів Другої інтифади рівня (2000-2008 рр.).

Спостерігається тривожне зростання актів насильства. Це включає «безпрецедентний рівень насильства з боку екстремістськи налаштованих ізраїльських поселенців», які нападають на палестинців та їхнє майно та витісняють цілі громади, а також насильство палестинських бойовиків проти ізраїльтян.

Критика уряду

Нові обмеження спрямовані на людей, які причетні до «підриву миру, безпеки чи стабільності на Західному березі», йдеться у заяві Міністерства закордонних справ. Обмеження можуть торкнутися прямих родичів.

Уряд США послідовно засуджує насильство з обох сторін та закликає ізраїльський уряд зробити більше для притягнення екстремістських поселенців до відповідальності. Однак, за словами Міллера, було помічено «недостатні дії».

Уряд США знову закликає ізраїльське керівництво краще захищати палестинців на Західному березі від нападів екстремістів. Палестинська адміністрація також має докласти більше зусиль для запобігання нападам палестинських бойовиків на ізраїльтян, заявили в Держдепартаменті.

«І Ізраїль, і Палестинська адміністрація відповідають за забезпечення стабільності на Західному березі». Президент США Джо Байден і держсекретар Ентоні Блінкен вже недвозначно висловилися з Ізраїлю з приводу його поселенської політики на Західному березі.

Під час Шестиденної війни 1967 року Ізраїль захопив Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим та інші території. Сьогодні там проживає близько 600 000 ізраїльтян у більш ніж 200 поселеннях. Палестинці претендують на ці території як частину своєї держави. У 2016 році Рада Безпеки ООН назвала ці поселення порушенням міжнародного права та закликала Ізраїль припинити всю поселенську діяльність.

Читайте також:  Фінляндія вступить до НАТО 4 квітня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я