Занурювальний блендер – чим відрізняються і що краще?

231
Блендер

Блендер уже давно з екзотичної техніки перетворився на кухонний мастхев. Його можливості величезні: від вишуканих паштетів до мусів і соусів. А за наявності подрібнювача і вінчика діапазон операцій розширюється в десятки разів. З’ясовуємо, чим відрізняються дорогі блендери від дешевих і чи є сенс переплачувати.

Комплектність і якість матеріалів

Перше, що впадає в око при відчутній різниці в ціні – зовнішній вигляд і комплектація.

У середовищі бюджетних моделей найчастіше ми бачимо моно-пристрої – в комплекті немає нічого, крім занурювальної частини з основними ножами. Корпус частіше з простого, глянцевого пластику, який з часом вицвітає, дряпається, а під час використання неприємно ковзає в руці. За конструктивним виконанням бюджетні моделі рідко можуть похвалитися витривалим мотором, високою якістю заточування ножів.

Що вища ціна, то вища якість виконання. Так, глянсовий пластик замінюється прогумованим софт-тач покриттям, нейлоном або корпусом з чистої сталі, пластик чаш для подрібнювача і збивання товстий, міцний, не вицвітає і не дряпається. Сталь для ножів використовується більш високої якості – ножі заточені тонше, повільніше тупляться і не потребуватимуть заміни дуже довгий час, навіть за частого та інтенсивного використання.

Блендер

І, звісно, з’являється варіативність у комплектації. Так, заглибні блендери вже давно перестали бути лише пристосуванням для протирання продуктів у пюре. Тепер в одному пристрої можна зустріти подрібнювач, віночок для збивання, рідше – насадки-комбайни та електричні млини для спецій. При цьому ви можете вибирати об’єм чаші подрібнювача від 200 мл аж до кількох літрів у комбайнів.

Логічно, що конструктивне ускладнення несе за собою додаткові витрати на виробництво, як підсумок – такий блендер стає дорожчим. Однак не завжди. Часом можна побачити дорогі нішеві моделі, в яких немає нічого, крім заглибної частини. Елітні кулінарні бренди нерідко концентруються на основних функціях приладу, не пропонуючи нічого крім занурювальної частини. А буває й навпаки – мультифункціональні блендери буквально за копійки.

Функціональність

Робочі можливості блендера безпосередньо залежать від комплектації. Так моно-пристрої, частіше характерні для недорогих моделей, не вміють нічого, крім перемелювання продуктів на подобу пюре. Вони підійдуть для приготування паштетів, соусів, мусів, кремів, пюре – рецептів з однорідною гладкою текстурою. Для заглибної частини зустрічаються й інші спеціалізовані насадки. Наприклад, найпопулярніша – насадка для картопляного пюре.

Читайте також:  Телескопічні кийки для самозахисту

Якщо в комплекті з’являється подрібнювач, то з ним ви можете готувати невеликі порції фаршу, дрібно шаткувати овочі, фрукти і зелень, подрібнювати сухофрукти і горіхи, колоти лід (за достатньої потужності пристрою). Регулюючи швидкість і тривалість подрібнення, можна контролювати ступінь помелу – від грубого нарубання до однорідного мусу навіть із м’яса. Подрібнювач у підсумку підійде не тільки для традиційних котлет, а й для суфле (зокрема м’ясних), горіхових і фруктових паст, сирних мусів, овочевих салатів і багато чого іншого.

Блендер

Вінчик у занурювальному блендері вкрай рідко можна назвати повноцінною заміною міксеру. Зазвичай він виконаний з тонкої сталі, доволі гнучкий, легкий і не справляється з густими та щільними текстурами на кшталт масляних кремів або тіста для кексу. Але зате він прекрасно підходить для легких сумішей: тіста для млинців, збивання яєць, вершків, перемішування рідин. У комплекті до нього йде високий стакан, якій запобігає розбризкуванню.

Додаткові комбайни і млинки зустрічаються досить рідко, але з ними ви можете отримати повноцінну кухонну машину з функціями шинкування, терки, подрібнення, перетирання спецій.

У преміальних брендах можна знайти рідкісні насадки для занурювальної частини. Наприклад, компанія Bamix постачає свої пристрої насадками для перемішування, збивання і рубки – і це конкретно для робочої “ноги”. При цьому вони дійсно різняться за ефектом. Наприклад, насадка для перемішування готує майонез з ідеально шовковистою текстурою, а насадка для збивання зможе збити вершки або замісити тісто без вінчика. Ніж для рубки відрізняється від класичних ножів і за фактом замінює собою подрібнювач.

Ще одна особливість нішевих кухонних брендів – найчастіше їхні пристрої можна комплектувати за принципом конструктора. Тобто ви купуєте основну робочу частину і докуповуєте ті насадки і частини, які вам реально потрібні в роботі. Таким чином, ви самі формуєте свою ідеальну кухонну техніку.

Потужність і режими роботи

Потужність заглибного блендера – не завжди показова характеристика, яка має безпосередньо впливати на вибір. Наприклад, бюджетний занурювальний блендер на 350 Вт почне перегріватися і буксувати, перемелюючи курячу печінку на паштет, а дорога модель з аналогічною потужністю без зусиль і затримок впорається із завданнями і складнішими.

Читайте також:  Бігль – активний та дружелюбний компаньйон

Багато що залежить від моторного блоку. Наприклад, класичні мотори постійного струму не розраховані на тривалу роботу і високе навантаження, у них немає регулювання швидкостей взагалі – як працює, так і користуйтеся. На противагу їм, мотори змінного струму забезпечують більш високий ККД, мають плавне регулювання швидкостей і більш високу потужність. Однак і тут вони розрізняються за рівнем виконання – як правило, дорогі пристрої більш витривалі і працездатні. Для ще більшої ефективності та довговічності виробники також оснащують пристрої датчиками захисту від перегріву – корисне доповнення для високопотужних приладів, які неминуче будуть швидко нагріватися.

Блендер

І все ж “золота середина” заглибних блендерів з подрібнювачами в комплекті – від 800 Вт і вище. Якщо ви плануєте працювати з в’язкими, складними продуктами на кшталт жилавого м’яса, маслянистих горіхів, насіння і сухофруктів, подрібнювати лід – вам однозначно знадобиться блендер підвищеної потужності, до того ж розрахований на високі й тривалі навантаження не лише за техпаспортом, а й на практиці. У низькому ціновому сегменті виробники намагаються економити на всьому: моторному блоці, захистах, якості з’єднань внутрішніх деталей. Тому нерідко навіть при заявленій потужності в 1000 Вт і більше блендер не впорається зі щільним м’ясом або великими об’ємами: у кращому разі почне кректати і гальмувати, у гіршому – згорить.

З удосконаленням моторних блоків блендери отримують важливі робочі налаштування: багатоступеневе регулювання швидкостей, турбошвидкість, імпульсний режим. Ці опції важливі, якщо ви плануєте використовувати блендер багато, часто і з різними продуктами. Наприклад, вершки збиваються тільки на невеликій швидкості, м’яким мусам також не потрібні високі оберти. А ось “розігнатися” на жилавому м’ясі або твердих продуктах допоможе турбошвидкість. Імпульсний режим також виручає під час роботи з твердими інгредієнтами і льодом – блендер працює на максимальній високій потужності короткими імпульсами, не перегріваючи і не перевантажуючи моторний блок.

Ергономіка

Ви напевно помічали, що дорога техніка часто здається зручнішою у використанні вже з першого погляду. Комфорт складається з дрібниць. Наприклад, у зручній формі робочої станції, звуженої під зручний хват руки. У зниженій вазі пристрою при металевому виконанні, щоб рука не втомлювалася під час тривалої роботи. У тоншій і подовженій робочій частині заглибної “ноги”, щоб ви могли працювати з великими обсягами продуктів, не втопивши блендер. В інтуїтивно зрозумілих фіксаторах на з’єднанні робочої станцій з іншими частинами, щоб ви могли приєднувати насадки одним рухом. У засувках на кришці подрібнювача і присосках на дні чаші, щоб подрібнювач не стрибав по столу від вібрацій і ненавмисно не відкрився, якщо ви захотіли взяти його в руки під час роботи.

Читайте також:  Джентльменський набір для предметної фотографії

І безліч інших деталей: нейлонове або софт-тач покриття, настінні або настільні тримачі для блендера, комфортне розташування кнопок чітко під пальці руки – у блендерів навіть з’явилася опція бездротового режиму роботи! Щоправда, зустрічається вона все ще рідко і багато в чому залишається прерогативою портативних блендерів для напоїв. Хоча акумуляторні моделі стали з’являтися і в середньому, а також дорогому сегментах.

Зрештою, ви навіть можете купити блендер у корпусі з 24-каратного золота. Ми не знаємо, навіщо, але раптом це саме те, що потрібно вашій кухні!

Що в підсумку?

Чи завжди потрібен дорогий занурювальний блендер? Звичайно, ні. High-сегмент і зовсім розкриє весь свій потенціал тільки в руках професіоналів: барменів, кондитерів, кухарів – тих, кому потрібні від техніки екстра-витривалість, працездатність і специфічні функції для вимогливих рецептів. Решта користувачів можуть і не помітити різницю між блендерами.

Тим, хто шукає пристрій для простого домашнього використання, але з великим розмаїттям можливостей, теж заощаджувати не варто – звертайте увагу на якість моторного блоку, ергономіку і потрібну вам функціональність. Однак і переплачувати за топові моделі не потрібно – впевнений “середнячок” впорається з усіма побутовими завданнями.

А ось якщо ви шукаєте пристрій для рідкісного використання і простих завдань – зробити овочеве пюре для дитини, простеньке смузі для себе, і жодне подрібнення льоду і подрібнення горіхів вас не цікавлять – сміливо беріть бюджетну модель або зовсім портативний акумуляторний пристрій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я