Плоский чи вигнутий монітор – який краще?

21
монітор

Вигнуті монітори – один із головних трендів останнього десятиліття. Вони привертають увагу як незвичайним зовнішнім виглядом. Комфорт для очей та повне ігрове занурення – лише частина переваг, про які говорять виробники. Але чи справді вигнутий монітор краще за плоский? Спробуємо розібратися.

Який буває вигнутість

Основні технічні характеристики вигнутих моніторів ті самі, що й у класичних моделей. За винятком радіусу вигину (наприклад, 1800R, 3000R). Цей параметр вказує на рівень кривизни екрана.

Показник визначає, яким буде коло, якщо вигин монітора продовжити до повного кола. Коло, утворене екранами 1800R, мало б радіус 1800 міліметрів (1,8 метра). А 3000R – 3000 міліметрів (три метри).

монітор

Тож чим менше значення радіуса, тим сильніше вигин.

За цим параметром вигнуті монітори умовно можна розділити на два типи.

  • Невеликий радіус (1000R, 1500R, 1800R). Ці монітори мають більш виражений вигин та забезпечують ефект занурення. Моделі з таким радіусом краще підходять для геймінгу та мультимедіа. Користувачеві здається, ніби екран оточує його.
  • Великий радіус (2000R, 3000R). Менш помітний вигин цих моделей найкраще підходить для повсякденних завдань – скажімо, роботи з текстом та документами. Монітори забезпечують комфорт для очей, але не створюють сильного ефекту охоплення.

монітор

Тож вибирати радіус потрібно залежно від завдань. Для ігор та мультимедіа рекомендується вибирати монітори з меншим радіусом. А для універсального використання найкраще підходять монітори з радіусом від 2000R.

Плюси вигнутих моніторів

Незвичайний дизайн – не єдина перевага вигнутих моделей. Насамперед такий монітор створює ширше поле зору. Картинка на екрані виходить реалістичнішою, з ефектом занурення. Вигин надає зображенню додаткову глибину, покращує сприйняття об’єктів на периферії. Це робить сцени об’ємнішими, особливо в динамічних іграх.

Читайте також:  Навіщо купувати стайлер?

монітор

Вигин екрану допомагає зменшити спотворення та відображення світла, особливо по краях панелі. Також вигнута форма екрану відповідає природній кривизні ока. Тому багатьом просто комфортніше працювати за таким монітором.

Вигнутий монітор забезпечує однакову відстань від усіх точок екрана до очей користувача. Користувачеві не потрібно часто рухати головою для охоплення всього екрана. Для моделей із великою діагоналлю це особливо важливо. Саме тому більшість Ultrawide моніторів мають вигнутий екран. У плоскому варіанті краї екрана будуть надто далеко від очей користувача.

Вигнуті монітори зберігають чіткість та насиченість зображення навіть під час перегляду з бічних кутів. Це також покращує сприйняття картинки.

У багатомоніторних установках вигнуті екрани створюють цілісний і безперервний візуальний простір. Це точно оцінять дизайнери та інші професіонали, які працюють із графікою або відео.

монітор

Крім того, вигнуті монітору можуть заощадити місце на робочому столі просто через свою форму.

Мінуси вигнутих моніторів

Є у вигнутих моніторів свої мінуси. Насамперед, для них вкрай важливе освітлення. Кривизна поверхні може стати причиною появи концентрованих відблисків. Вигнута панель збирає світло та концентрує його у певних точках. В офісах або кімнатах з багатьма джерелами світла це може стати справжньою проблемою. Тож у приміщенні потрібно грамотно налаштувати світло.

Крім того, за вигнутим монітором навряд чи вийде подивитися щось із великою компанією. Такі моделі найкраще працюють, коли глядач перебуває прямо перед екраном. Під час перегляду під кутом зображення може викривлятися. Для тих, хто сидить збоку, якість картинки швидше за все впаде.

Такі монітори не дуже підходять такі екрани для завдань, які потребують точної геометрії та рівних ліній. Наприклад, до роботи з кресленнями чи таблицями. Їхній вигин може створювати візуальні спотворення. Для професіоналів, що займаються корекцією кольорів, вигнуті монітори теж підійдуть не завжди. Причина та сама — можливі спотворення кольорів та форм.

Читайте також:  Спеціальні функції та можливості курильних трубок

монітор

Вигнуті монітори складніше розмістити на стіні, ніж плоскі аналоги. Вони вимагають спеціальних кронштейнів, які зазвичай дорожчі та складніші в установці. Крім того, такі панелі можуть досить тендітні. Про це варто пам’ятати під час транспортування або встановлення монітора.

монітор

Окремим пунктом слід зазначити психологічний аспект. До вигнутого екрану потрібно звикати. Чим більша кривизна, тим більше часу на це потрібно.

Міфи про вигнуті монітори

У вигнутих моделей сильніша нерівномірність підсвічування

Це не так. На ранніх етапах появи форм-фактора справді траплялися проблеми. Просто тому, що технології ще не повністю налагодили. Сучасні панелі LED і OLED дозволяють досягти рівномірного розподілу світла. Виробники враховують вигин при розробці та налаштуванні підсвічування. Це мінімізує можливі проблеми із нерівномірністю. Якщо проблема є, то пов’язана вона явно не з вигином монітора.

Роздільна здатність вигнутих моніторів нижче, ніж у плоских

Дозволи вигнутих моделей анітрохи не поступаються плоским аналогам. На ринку є моделі з матрицями до 4K і вище. Вони забезпечують відмінну якість зображення у будь-яких завданнях.

монітор

Вигнуті монітори потрібні лише для ігор

Такі панелі справді популярні серед геймерів. Але вони ідеально підходять для інших завдань. Робота з графікою, перегляд фільмів, звичайна офісна робота – вигнуті монітори знаходять собі застосування скрізь.

Що в результаті

Якщо ви не працюєте з текстами, кресленнями та таблицями, то цілком можна подумати про покупку вигнутого монітора. Щоб не звикати до незвичайного екрану надто довго, можна вибрати мінімальний згин. Наприклад, від 2000р. Але геймерам, які хочуть відчути повне занурення, краще зробити вибір на користь вигину до 1000R.

монітор

В іншому характеристики таких панелей ті ж, що і у плоских аналогів. Так що при виборі моделі потрібно дивитися на звичайні характеристики – роздільна здатність, максимальну яскравість, контрастність, герцовку і таке інше.

Читайте також:  Як встановити та підключити сушильну машину

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я