Залужний зізнався у відсутності авіації

21

В Україні, що зазнає нападу з боку Росії, великі території всіяні підступними мінами. Вони становлять небезпеку для солдатів.

Війна в Україні: Залужний зізнався у відсутності авіації

Залужний зізнався у відсутності авіації: Наземна війна в Україні зайшла в глухий кут, і український головнокомандувач Валерій Залужний бачить у цьому серйозну небезпеку. Вихід із позиційної війни може відкрити лише технологічний стрибок, пише генерал у статті для британського журналу The Economist. «Позиційна війна триває довго і становить величезні ризики для збройних сил України та держави». За його словами, патова ситуація на полі бою лише допомагає Росії заповнити втрати своєї армії.

Україна вже понад 20 місяців протистоїть широкомасштабному російському вторгненню. У середу український Генштаб знову зафіксував численні наземні бої майже на 1000-кілометровому фронті на сході та півдні країни. Четвер став 617-м днем ​​війни за рахунком. Тим часом президент Володимир Зеленський закликав до європейської єдності і заявив, що його країна зробить вагомий внесок.

Головком Сухопутних військ Залужний хоче більше та краще техніки

Україні особливо потрібна авіація, пише Залужний (50). Відсутність повітряного прикриття вважається однією з причин того, що наземний наступ українських військ цього літа практично не просунувся.. Обіцяних винищувачів F‑16 від різних країн Київ зможе дочекатися лише наступного року. Відсутність винищувачів доведеться компенсувати досконалішими безпілотниками, сказав генерал. Ключем до успіху у війні безпілотників є вдосконалення засобів радіоелектронної боротьби, які дозволяють виводити з ладу та перехоплювати російські літаки, вважає він. Щодо цього Росія перевершує всіх.

Українська армія має бути краще оснащена для боротьби із російськими артилерійськими позиціями, сказав він. «В даний час ми досягли паритету з Росією за рахунок меншої, але точнішої вогневої потужності. Але так триватиме недовго», – пише Залужний. Крім того, Україні необхідне сучасне обладнання для розмінування, оскільки російська армія створила мінні пояси завглибшки до 20 км, зазначив він.

Читайте також:  Співробітництво в галузі безпеки в регіоні Балтійського моря

“Росію не можна недооцінювати”, – написав головнокомандувач. Противник втратив багато солдатів, і президент Володимир Путін поки що уникає загальної мобілізації. Але й Україна має проблеми з формуванням резервів. Необхідно збільшити кількість військовозобов’язаних.

На відміну від торішнього відвоювання значних територій, надії українців на завоювання місцевості цього літа не справдилися. Проте українські захисники послабили позиції Росії у Криму та витіснили російський флот із західної частини Чорного моря. Зеленський та його керівництво вважають своєю військовою метою звільнення всіх окупованих територій.

В Україні від мін загинули 264 мирні жителі

З початку російського вторгнення в Україні від мін загинули 264 мирні жителі. За даними транспортного відомства та міністерства оборони, 571 особа отримала поранення. Більшість випадків підриву на мінах трапилося в полях (145), на дорогах (125) або в садах (117). Влада застерігає від наближення або навіть дотику до вибухових пристроїв. Російська армія замінувала значну частину території України. Але й українські війська встановлюють міни для самозахисту.

Після великого російського авіаудару із застосуванням 20 бойових безпілотників у ніч на середу Зеленський попередив населення про необхідність серйозно ставитись до повітряних тривог та ховатися у сховищах. Це стосується як прифронтових міст, таких як Харків, Запоріжжя чи Херсон, так і прикордонних районів, таких як Суми чи Чернігів, сказав він у своєму відеозверненні. «Важливо бути уважним і не наражати себе на небезпеку бездумно».

Зеленський закликав до єдності Європи

У своєму зверненні Зеленський назвав Україну важливою частиною майбутньої єдиної Європи. «Я впевнений, що Україна зробить нашу Європу сильнішою, ніж будь-коли. І ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб ніщо не завадило нашому вступу до Європейського Союзу».

Він нагадав про набуття чинності 30 років тому, 1 листопада 1993 року, Маастрихтського договору, який заклав «основу сучасного об’єднання Європи», сказав Зеленський. Тоді було створено Європейський Союз із економічним та валютним союзом, спільною зовнішньою політикою та політикою безпеки.

Читайте також:  Андрій Данилко продав авто Фредді Мерк'юрі, щоб допомогти українцям

Справді, у багатьох країнах-членах ЄС лунають критичні на адресу Європи голоси, сказав Зеленський, причому найчастіше саме в тих державах, які є важливими для підтримки миру та порядку в Європі. Він не став наводити приклади. Але ЄС завжди доводив, що він може долати кризи і ставати сильнішими, «коли вороги Європи очікують лише на слабкість», підкреслив Президент.

Це буде важливо у четвер

Українські військові продовжують чекати на численні російські атаки на землі та удари з повітря. Особливо напружена ситуація складається у контрольованому українською стороною місті Авдіївка на Донбасі. Російська армія зазнає великих втрат у живій силі та техніці, намагаючись захопити місто. Тим не менш, вона дедалі ближче підбирається до українських ліній постачання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я