Закон про обмеження територій, що охороняються, для корінного населення

17

Ще під час передвиборчої кампанії нинішній президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва обіцяв приділити першочергову увагу захисту корінних народів. Тепер на його стіл лягає закон, що різко критикується.

 

Бразилія: Закон про обмеження територій, що охороняються, для корінного населення

Палата депутатів Бразилії схвалила закон, що критикується лівим урядом як інструмент геноциду, про обмеження виділення територій, що охороняються, для корінного населення. За ініціативу вчора проголосували 283 парламентарі, проти – 155.

Схвалення у Палаті депутатів було розцінено як поразку уряду. Тепер текст буде направлений до Сенату для затвердження, після чого буде представлений президенту Луїсу Інасіу Лула да Сілва, котрий все ще може накласти на нього вето.

Закон передбачає, що тільки землі, населені корінними народами на день оприлюднення конституції 5 жовтня 1988 року, можуть бути віднесені до територій, що охороняються. Критики скаржаться, що в цьому випадку корінні народи не зможуть повернути собі племінні території, з яких вони вже були виселені раніше. Крім того, загарбники, яким доведеться повернути території корінних народів, матимуть змогу вимагати компенсацію. Крім того, у майбутньому може з’явитися правова основа для контактів із ізольованими корінними народами, наприклад, для «примусу до державних заходів суспільної користі».

Міністр у справах корінних народів Соня Гуахахара розкритикувала законодавчу ініціативу. «Проект є юридичним геноцидом, оскільки він безпосередньо зачіпає ізольовані народи. Він дозволяє третім особам отримати доступ до районів проживання людей, які ще не мали контактів із суспільством», – сказала вона.

Читайте також:  93 відсотки бразильців проти штурму урядового кварталу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я