Загострюються розбіжності щодо комісії з розслідування справи Варбурга

18

Суперечка між ХДС/ХСС та коаліцією ХДС/ХСС щодо створення слідчого комітету для розслідування податкового скандалу у гамбурзькому банку Warburg Bank загострюється. У вівторок Комітет із правил процедури Бундестагу відхилив ідею створення такого комітету. Тепер ХДС/ХСС хочуть зробити те саме на пленарному голосуванні в четвер. Це означає, що спроба ХДС/ХСС викликати канцлера Олафа Шольца (СДПН) до цього комітету з розслідування провалиться. ХДС та ХСС відреагували обурено та оголосили, що відразу ж після рішення парламенту звернуться до Федерального конституційного суду.

Слідчий комітет має вивчити роль Шольца як колишнього глави уряду Гамбурга, колишнього федерального міністра фінансів та нинішнього канцлера. Його звинувачують у тому, що він вплинув на податкову справу Cum-Ex банку Warburg під час свого перебування на посаді мера Гамбурга. Шольц завжди заперечував це. В результаті «Cum-Ex» держава зазнала збитків на суму щонайменше дванадцяти мільярдів євро. За допомогою банків інвесторам кілька разів повертався одноразовий податок на приріст капіталу. Ця справа вже розслідується парламентською комісією з розслідування парламенту Гамбурга.

Компетенції перевищено

СДПН, зелені та ВДП вважають пропозицію ХДС/ХСС значною мірою неконституційною, оскільки вона стосується подій у землі Гамбург. “Пропозиція значно перевищує слідчі повноваження німецького Бундестагу”, – заявив Deutsche Presse-Agentur Штефан Томає, парламентський директор парламентської групи ВДП. Він сказав, що це неконституційно і має бути відхилено. «Бо ми не повинні залишати ґрунт верховенства закону».

Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх також сказав, що «велику частину» питань, поданих ХДС/ХСС на розгляд комітету, було визнано експертами неконституційною. “ХДС/ХСС явно не були готові розвіяти всі ці конституційні сумніви”. Він додав, що ніхто не може вимагати від Бундестагу згоди із неконституційними пропозиціями. Андреас Аудретш, заступник лідера парламентської групи «зелених», також звинуватив ХДС/ХСС у тому, що вони не використали всіх можливостей для покращення ситуації.

Читайте також:  Шахрай має піти: Палата представників викинула Сантоса

Союз наполягає на «законних інтересах меншості

На відміну від ХДС/ХСС, ХДС/ХСС вважає свою пропозицію щодо створення комісії з розслідування юридично прийнятною. Лідер парламентської групи Фрідріх Мерц (ХДС) хотів отримати схвалення вже на засіданні парламентської групи у вівторок, щоб розпочати процес поїздки до Карлсруе одразу після рішення Бундестагу. Він сказав, що ХДС/ХСС немає іншого способу відстоювати свої законні інтереси меншості.

Мерц звинуватив ХДС/ХСС у тому, що вони «за допомогою гачка чи шахрайства, не звертаючи жодної уваги на демократичні збитки, завдані їхньою поведінкою, нав’язують права більшості проти прав меншості в німецькому Бундестазі». Мерц підкреслив: «Клімат тут, у Палаті представників, отруєний так, як я, як парламентарій із справді великим стажем, ніколи не відчував раніше – у Бонні, потім у Берліні і тепер знову тут, у Берліні».

Лідер державної групи ХСС Олександр Добриндт говорив про «відновлення маніпуляцій з боку світлофорів». Це була «навмисна зневага парламентськими правами опозиції в німецькому Бундестазі». Залишається тільки гадати, який страх стоїть за такою процедурою у світлофора та канцлера.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я