Легальний канабіс підірвав німецьку політику. Опозиція вимагає відкату реформ, влада захищає експеримент.
У Бундестазі запалилися пристрасті через легалізацію каннабісу
Вісім місяців експерименту з доступною марихуаною розкололи парламент на два табори. У Бундестазі запалилися пристрасті — депутати стали на стежку війни через легалізацію каннабісу.
15 листопада блок ХДС/ХСС вимагає відповіді: що принесла Німеччині свобода вживання?
У Бундестазі розпалилися пристрасті через легалізацію каннабісу: думки
Представник опозиції Зільке Лаунерт (ХДС/ХСС) попереджає про серйозну загрозу — сумнозвісна нідерландська «мафія», яка прославилася жорстокими розбірками та перестрілками, вже проклала шлях до Німеччини. А наркоринок після легалізації лише зріс.
Праві з AfD дивляться на ситуацію інакше. Мартін Зіхерт вважає споживачів каннабісу не найгострішою проблемою внутрішньої безпеки. Куди більшу загрозу становлять ісламісти та мігранти, які збиваються в ОЗУ.
Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (SPD) називає легалізацію найважливішою зміною парадигми у наркополітиці. Він нагадує, що за останні десять років вживання каннабісу сильно зросло. А нелегальні наркотики стали все більш концентрованими та небезпечними.
Ліберали із ВДП в особі Крістіні Лютке закликають не зупинятися на досягнутому і прагнути повної легалізації, включаючи продаж канабісу в магазинах та через інтернет. За приклад вона наводить досвід Канади, де легалізація допомогла суттєво скоротити нелегальний ринок.
Представники партії «Зелених» підтримують розширення легалізації. Перші канабіс-клуби вже передали учасникам свій перший урожай — без небезпечних домішок, притаманних нелегальному продукту.
Берлінський сенатор з питань юстиції Фелор Баденберг (ХДС) вважає реформу подарунком для організованої злочинності Як одна з проблем вона називає необхідність вручну перевірити 210 000 справ у рамках амністії, причому деякі старі процеси доведеться почати заново.
Соціал-демократи закликають до виваженого підходу. Дунья Крайзер (SPD) звертає увагу на передбачену законом масштабну оцінку наслідків, особливо для дітей та підлітків. За її словами, це дозволить за необхідності скоригувати механізми захисту.