З суботи у Берліні голосування у другому турі у Туреччині

27
З суботи в Берліні голосування на виборах у Туреччині: Виборці в Берліні, які мають право голосу, можуть проголосувати на другому турі президентських виборів з суботи (20 травня). До середи (24 травня) включно, як повідомило посольство Туреччини на запит, проголосувати можна в Генеральному консульстві на Хеєрштрассі в районі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф. Відповідно, турки та німецькі турки з подвійним громадянством із Берліна та Бранденбурга можуть віддати свій голос у консульстві – за умови, що вони вже зареєструвалися до першого туру голосування. За даними посольства, близько 64 000 виборців, які мають право голосу, віддали свої голоси у генеральному консульстві під час першого туру голосування.

У другому турі виборів 28 травня чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган боротиметься з кандидатом від опозиції Кемалем Кілічдароглу. Це перший випадок в історії Туреччини, коли відбудеться другий тур президентських виборів. Менш як за два тижні 61 мільйону виборців країни знову буде запропоновано поставити свій друк схвалення на одному з двох кандидатів. 3,4 мільйона виборців, які мають право голосу за кордоном, також мають прийти на виборчі дільниці. За даними виборчого органу, у першому турі голосування Ердоган отримав 49,51 відсотка голосів, а лідер опозиції Кілічдароглу – 44,88 відсотка.

Серед турків, які мають право голосувати в Німеччині, у першому турі склалася явна більшість на користь Реджепа Тайіпа Ердогана. Чинний президент отримав майже дві третини голосів, коли було підраховано майже 98 відсотків скриньок для голосування в Німеччині, згідно з даними, опублікованими державним інформаційним агентством Анадолу в понеділок. Офіційні дані виборчого органу про результати голосування в Німеччині наразі недоступні. Близько 1,5 мільйонів німецьких турків мають право голосувати в Німеччині.

Читайте також:  Солідарність з палестинцями - Критика Грети Тунберг

За даними Турецької федерації Берлін-Бранденбург (TBB), обидва табори мобілізуються в Берліні для участі у другому турі виборів. Досі напруженість у федеральній столиці залишалася у межах норми. «Я сподіваюся і впевнена, що люди й надалі поводитимуться врівноважено», – сказала прес-секретар правління Айше Демір.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я