Рада Європи створить реєстр збитків України

14
Сьогодні на саміті у Рейк’явіку 46 країн Ради Європи хочуть ухвалити створити реєстр збитків України. Весь збиток, завданий російською агресивною війною, має бути задокументований, щоб Росія могла нести юридичну та фінансову відповідальність. До реєстру можуть приєднатися всі країни-члени, а також спостерігачі та інші держави. Ця ідея походить від резолюції Організації Об’єднаних Націй і тепер буде реалізована під егідою Ради Європи.

Росія виключена, Білорусь відсторонена

Рада Європи була заснована у 1949 році як захисник демократії, прав людини та верховенства закону в Європі. Ця організація є незалежною від ЄС. Її членами є майже всі європейські держави. Росія була виключена після російського вторгнення в Україну, Білорусь відсторонена і представлена ​​на саміті лише як спостерігач.

Україна є членом Ради Європи із середини 1990-х років. Зустріч у Рейк’явіку – лише четвертий саміт Ради за його більш ніж 70-річну історію. Проте дружні Росії лідери, такі як президент Сербії Олександр Вучич та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, не приїхали до Ісландії.

За даними України, отриманими у грудні, на той час Росія зруйнувала 35 000 об’єктів, включаючи кілька сотень критично важливих об’єктів інфраструктури, таких як мости чи газопроводи. Комісія ЄС нещодавно оцінила збитки, завдані Україні щонайменше 600 мільярдами євро.

Шольц і Макрон просувають реєстр збитків

Реєстр збитків має створити основу для відновлення України, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на саміті у Рейк’явіку у вівторок увечері. Реєстр є передумовою для роботи із загальними даними, сказав політик СДПН. Він може стати підґрунтям для переговорів на міжнародному рівні. Президент Франції Еммануель Макрон також виступив на підтримку регістру: «Я закликаю всі держави приєднатися до нього та брати активну участь у його розробці». Однак досі неясно, як саме може бути розроблений такий реєстр збитків.

Читайте також:  Про проблеми із захисними бункерами у Києві

На початку свого першого за 18 років саміту Рада Європи однозначно стала на бік України в оборонній боротьбі проти Росії. «Україна бореться за демократію та свободу. Це наша спільна боротьба», – сказала голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн на відкритті сесії, на якій також був присутній президент України Володимир Зеленський із відеозв’язку з Києва.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) закликав покарати російських військових злочинців, але також висловився за те, щоб не спалювати мости з «іншою Росією», окрім президента Володимира Путіна та його уряду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я