Чому фіни вважаються найщасливішою нацією у світі?

143

Шостий рік Фінляндія посідає перше місце у списку найщасливіших країн планети, який становлять у ВНН. У чому полягає їхній секрет?

Психолог із Фінляндії, викладач університету, розповів виданню CNBC, чому ж фіни такі задоволені своїм життям. Він упевнений: причина у трьох речах, які вони ніколи не роблять, пише Doctor Piter.

Ніколи не порівнюють себе з іншими

«Типовий фін керується правилом: „Не вихваляйся своїм щастям, але й не заздри іншим», — каже Френк Мартела. — Це і справді дуже важлива установка, близька для жителів Фінляндії, особливо якщо йдеться про гроші та матеріальні блага. У Фінляндії цілком спокійно можна зустріти у трамваї мільйонера. Він міг би їздити дорогою машиною, але обирає громадський транспорт».

Це і є секрет успіху, вважає експерт, бути як усі, цінувати і помічати те, що робить тебе щасливим, і менше думати про те, як виглядати успішним.

“Перший крок до справжнього щастя – встановити власні стандарти, а не порівнювати себе з іншими”, – говорить психолог.

Не упускають можливості відпочити на природі

Переважна більшість фінів визнає, що саме природа наповнює їх щастям, дає душевний спокій, заряджає енергією та дозволяє розслабитись.

«У Фінляндії природа прямо біля будинку, біля порога. У містах є парк, зелені зони. Люди люблять гуляти у вихідні, а відпустку часто проводять у котеджах у лісі, біля озер та річок, – пояснює Френк Мартела. — Причому що менше зручностей у будиночку, то краще».

Не порушують «коло довіри»

Дослідження показують: що вищий рівень довіри до людей усередині країни, то щасливіші її громадяни. 2022 року було проведено цікавий експеримент: у 16 ​​містах по всьому світу «втратили» кілька гаманців, у них були не лише гроші, а й дані про власника. Так ось, у Гельсінкі 11 з 12 гаманців були повернуті цілістю та безпекою.

Читайте також:  Фезер не покладається на бункери

«Фіни схильні довіряти один одному і цінують чесність, – каже психолог Френк Мартела. — Якщо ви забули свій ноутбук у бібліотеці або втратили телефон у поїзді, ви можете бути впевнені, що отримаєте його назад».

Для Фінляндії — звичайна річ, коли маленькі діти грають на вулиці без нагляду дорослих. Це абсолютно безпечно.

«Якщо ви не живете у Фінляндії, почніть із себе, — рекомендує експерт. — Поступіться місцем у громадському транспорті, притримайте двері, виявите доброту до незнайомих людей — так довіри в суспільстві стане набагато більше».

Так само, за методом фінів, варто додати побільше природи та зелені у своє життя, хоча б завести звичайнісінькі рослини для дому, рекомендує психолог.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я