З реформою лікарень поспішати не варто

10

Бранденбург незадоволений запланованою метою реформи лікарень. Наскільки складно досягти угоди з федеральним урядом?

Міністр: із реформою лікарень поспішати не варто

Міністр охорони здоров’я землі Бранденбург Урсула Ноннемахер (Зелені) вважає, що для запланованої в Німеччині реформи лікарень потрібно більше часу. Землі вважають, що з реформою лікарень поспішати не варто і що терміни юридично безпечного перепрофілювання лікувальних закладів надто амбітні, сказала Ноннемахер після засідання кабінету міністрів у вівторок вдень у Хавелландкрайсі. Вона послалася на внутрішній документ федеральної влади.

Федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) хоче подати пропозиції щодо планованої масштабної реформи лікарень 23 травня. Основні положення законопроекту мають бути готові до літніх канікул.

Три рівні лікарень

Ноннемахер сказала: «Планування лікарень – це справа держави. Ми можемо добре жити без рівнів». Лікарні планується розділити на три рівні – тобто на три ступені – від базового догляду, наближеного до домашнього, до другого рівня з додатковими послугами для максимального догляду, наприклад університетських лікарень.

Плани реформи спричинили побоювання, що невеликим лікарням загрожує закриття. Прем’єр-міністр Дітмар Войдке (СДПН) заявив, що коаліція планує зберегти всі лікарняні заклади.

Асоціації медичного страхування, університетські клініки та великі муніципальні лікарні Німеччини, включаючи Carl-Thiem-Klinikum у Котбусі, висловилися у вівторок за якнайшвидше досягнення взаєморозуміння між федеральним урядом та урядами земель. За їхніми словами, необхідні реформи мають бути здійснені з 2024 року.

Концепція експертної комісії, подана у грудні, є основою, на яку мають бути орієнтовані законодавчі плани. По суті система оплати праці з фіксованими ставками за лікування повинна бути змінена, щоб звільнити клініки від економічного тиску. Щоб не бути залежними від дедалі більшої кількості випадків, за встановленими реформою лікарень правилами клініки повинні отримувати відповідну частку просто за надання послуг.

Читайте також:  Зелені у Котбусі засуджують спільну пропозицію ХДС/АФД

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я