Європол: Терористична загроза залишається високою

16

Небезпека терористичних атак у ЄС залишається високою, йдеться у доповіді Європолу. Найбільшу загрозу становлять радикальні ісламісти, йдеться у щорічній доповіді про тероризм у ЄС, представленій у середу в Гаазі. Однак терористична діяльність правих та лівих екстремістів може посилитися.

Європол попереджає, що війна в Україні також впливає. Насамперед, організовані проросійськими групами кампанії брехні можуть призвести до поляризації та розпалювання терористичного та екстремістського насильства. За даними Європолу, війна в Україні призвела до зростання терористичного насильства у перші місяці 2022 року, особливо в ультраправих колах. Європол також зазначає, що праві екстремісти, зокрема, все частіше використовують зброю, виготовлену на 3D-принтерах.

Більшість із 380 підозрюваних у тероризмі, заарештованих минулого року, мали ісламістське походження, йдеться у доповіді. За даними поліцейського відомства, 2022 року в ЄС було зареєстровано 28 терористичних актів. Чотирьох людей було вбито. Двоє – внаслідок нападу ісламістів та двоє – внаслідок атак ультраправих. «Боротьба з тероризмом залишається пріоритетом для Європолу та ЄС, – сказала голова Європолу Катрін де Болле.

Наразі найбільшу загрозу становлять злочинці-одинаки, зазначає Європол. За її словами, більшість нападів минулого року було скоєно підозрюваними, які діяли поодинці.

Читайте також:  Запущено новий пакет санкцій проти Росії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я