Ердоган поставив під сумнів членство Швеції до НАТО

22

«У Швеції є очікування, але це не означає, що ми дотримуватимемося цих очікувань».

 

Ердоган поставив під сумнів членство Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган поставив під сумнів згоду своєї країни на вступ Швеції до НАТО на саміті в липні. «Швеція має очікування, але це не означає, що ми дотримуватимемося цих очікувань», – сказав Ердоган у середу, за повідомленням державного інформаційного агентства «Анадолу». Швеція сподівається стати членом оборонного альянсу до саміту у Вільнюсі.

Ердоган знову звинуватив Швецію в тому, що вона не робить достатньо рішучих дій проти «терористичних організацій». На цьому тлі Туреччина також неодноразово вимагала екстрадиції. Нещодавно Верховний суд Швеції схвалив першу екстрадицію прихильника РПК до Туреччини, а також посилив закони про тероризм. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на початку червня заявив, що Швеція виконала всі вимоги Туреччини.

На тлі агресивної війни Росії проти України Швеція, як і Фінляндія, подала заявку на вступ до НАТО у травні 2022 року. Фінляндія вже є членом НАТО з початку квітня, тоді як Швеція все ще не отримала схвалення Туреччини та Угорщини.

У середу в Анкарі представники НАТО, Швеції та Туреччини знову провели спільні переговори щодо вступу.

Читайте також:  KMW зробить Бундесвер мобільнішим

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я