ЄСПЛ засудив Росію за нездатність розслідувати справу Навального

19

Критика Кремля було отруєно у 2020 році. Оскільки цей інцидент не було розглянуто належним чином, Росія тепер має виплатити велику суму як відшкодування збитків. Однак чи Путін дотримуватиметься покарання, сумнівно.

 

ЄСПЛ засудив Росію за нездатність розслідувати справу Навального

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) засудив Росію за недостатнє розслідування після отруєння критика Кремля Олексія Навального у 2020 році. Страсбурзький суд розкритикував той факт, що не було розглянуто політичний мотив замаху на вбивство і можливу участь державних агентів.

Найвідоміший критик президента Володимира Путіна був отруєний нервово-паралітичною речовиною «Новичок» під час поїздки до Сибіру влітку 2020 року. Він ледве вижив.

Навальний звинувачує російську службу внутрішньої розвідки ФСБ у тому, що вона стоїть за отруєнням. Влада заперечує це. Після лікування у Німеччині він повернувся до Росії, незважаючи на загрозу арешту. Ось що сталося. Наразі він відбуває дев’ятирічний термін у російському виправному таборі. Два роки він уже відбув. Однак за нового розгляду справи йому загрожує ще 30 років позбавлення волі.

Права не прийняті до уваги

ЄСПЛ одноголосно ухвалив, що право Навального на життя відповідно до Європейської конвенції з прав людини було порушено. Розслідування російської влади були зрозумілі. Право Навального на участь у судовому процесі також не було враховано.

Тому Росію зобов’язали виплатити 40 000 євро як компенсацію збитків. Однак Путін уже заявив, що більше не визнаватиме рішення Суду з прав людини.

Росія була виключена з Ради Європи через агресивну війну проти України. У результаті вона більше не є членом Європейської конвенції з прав людини, дотримання якої забезпечує Суд. Проте кілька тисяч справ проти Росії все ще перебувають на розгляді у Суді з прав людини. Рада Європи, Конвенція з прав людини та Суд не залежать від ЄС.

Читайте також:  З реформою лікарень поспішати не варто

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я