ЄС турбує кризу після виборів у Гватемалі

11

Ситуація країни з населенням 17 млн. людина напружена.

 

ЄС турбує кризу після виборів у Гватемалі

У зв’язку з політичною кризою, що виникла після першого туру президентських виборів у Гватемалі, ЄС висловив стурбованість.

У зв’язку з майбутнім 20 серпня другим туром виборів ЄС у Брюсселі закликав інститути центральноамериканської країни поважати результати першого туру. «ЄС глибоко стурбований спробами, що продовжуються, підірвати цілісність результатів виборів», – йдеться в заяві.

Сандра Торрес проти Бернардо Аревало

У другому турі виборів колишня перша леді Сандра Торрес боротиметься із соціал-демократом Бернардо Аревало, який прославився як борець із корупцією. Публікацію остаточних результатів 25 червня було спочатку призупинено через скарги інших партій. У середу виборчий орган остаточно підтвердив вихід Торреса та Аревало у другий тур.

Однак незадовго до цього суд зобов’язав партію Аревало Movimiento Semilla («Рух насіння») відкликати свою реєстрацію через порушення при реєстрації членів. На думку інших юристів, суд не має повноважень на це.

Крім того, згідно з виборчим законодавством Гватемали, жодна з партій, що беруть участь у виборах, не може бути заборонена на час проведення виборів. Ситуація країни з населенням 17 млн. людина напружена.

“Намір полягає в тому, щоб не допустити нашої участі у другому турі”, – заявив Аревало на прес-конференції. За його словами, корумпована меншість відчайдушно намагається маніпулювати інститутами влади у своїх цілях. Прокурор Рафаель Курручіче, який вів справу проти Movimento Semilla, 2022 року був внесений урядом США до списку корумпованих осіб. Декілька кандидатів було виключено ще до першого туру виборів.

Читайте також:  Корейський оператор LG UPlus створює Metaverse Campus

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я